Києво-Печерську Лавру передали у власність держави, - міністр

16:18 5 січня 2023 р.

Фото до новини

Щойно завершила роботу Комісія для приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від Української Православної Церкви до держави.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченкопише Dailylviv.com.

За його словами, ці дві культові споруди, розташовані на території Заповідника, були передані у почасове безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно з договором, термін якого сплинув 31.12.2022.

У комісію увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії «Міллер», Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічий монастир/Української православної церкви, Міністерство культури та інформаційної політики України. 

Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів, та ікон, іншого майна, що не можна відокремити від культових будівель (наприклад, Царські врата, люстри), щоб повернути його балансоутримувачу.  

"За підсумками роботи комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна. Відсутність митрополита запротокольовано членами Комісії, а самі Акти, що підписані з боку Заповідника, скеровано іншій стороні на ознайомлення.

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра входить до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Трапезна церква є пам’яткою архітектури національного значення, дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження пам’яток культурної спадщини.

Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми і будемо притримуватись в подальшому",- наголосив Ткаченко. 

7 січня у Києво-Печерській Лаврі правитиме Епіфаній

Сьогодні Українська Лавра набула суб’єктності: нарешті тут зазвучить молитва рідною мовою, - Епіфаній

Києво-Печерська Лавра може перейти в користування ПЦУ: зроблено перший крок

СБУ починає виганяти русскій мір з Києво-Печерської лаври

РНБО запровадила санкції проти керівника Києво-Печерської Лаври та екснардепа Новинського

Що шукає СБУ у Києво-Печерській лаврі (доповнюється)

СБУ довідалася, що в Києво-Печерській Лаврі є русскій мір

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини