Конституційний Суд може перенести вибори, навіть якщо парламент визначиться з датою, – політолог у Львові

17:54 23 серпня 2018 р.

Вибори в Україні тільки два рази були стовідсотково конституційними. Всі інші відбувалися з порушенням.

Про це сьогодні, 23 серпня, під час засідання Громадського прес-центру «Вибори-2019» на тему «Яка дата виборів Президента конституційна: 31 березня чи 9 червня 2019 року?», що відбулося у Львівському прес-клубі, заявив політолог, директор Центру політичних досліджень ЛНУ імені Івана Франка Любомир Скочиляс.

- Варто пригадати вибори 2004 року, які пройшли в три тури. Хоча ніякий закон та Конституція цього не передбачали. Також варто пригадати вибори 2010 року, які Верховна Рада призначила на 25 жовтня. Але з подання тодішнього Президента Віктора Ющенка Конституційний Суд прийняв рішення про перенесення виборів на 17 жовтня, тому що 25 жовтня ще не був вичерпаний п’ятирічний термін повноважень Президента, - каже він. 

Також, за словами Любомира Скочиляса, вибори 2014 року з конституційної точки зору є досить контраверсійними. 

- Тому, теоретично, Конституційний Суд може перенести вибори, навіть якщо Верховна Рада визначиться з чіткою датою, - зазначає він. 

Доктор політичних наук, професор кафедри політології ЛНУ ім. І.Франка Анатолій Романюк погоджується, що в Україні суди можуть вирішувати все. 

- Після того, як Янукович виграв президентські вибори, Конституційний Суд  визнав Конституційну реформа 8 грудня 2004 року – нелегітимною. Тому ми вже перестали дивуватися рішенням Конституційного Суду, Вищого суду та цілої низки судів, - говорить політолог. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

21:57 14 травня 2021 р.

Зеленський виганяє з України пів тисячі злодіїв у законі: іноземців і своїх

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому було ухвалено рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань, затверджено Стратегію розвитку кібербезпеки та погоджено створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу