Конституційний Суд може перенести вибори, навіть якщо парламент визначиться з датою, – політолог у Львові

17:54 23 серпня 2018 р.

Фото до новини

Вибори в Україні тільки два рази були стовідсотково конституційними. Всі інші відбувалися з порушенням.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 23 серпня, під час засідання Громадського прес-центру «Вибори-2019» на тему «Яка дата виборів Президента конституційна: 31 березня чи 9 червня 2019 року?», що відбулося у Львівському прес-клубі, заявив політолог, директор Центру політичних досліджень ЛНУ імені Івана Франка Любомир Скочиляс.

- Варто пригадати вибори 2004 року, які пройшли в три тури. Хоча ніякий закон та Конституція цього не передбачали. Також варто пригадати вибори 2010 року, які Верховна Рада призначила на 25 жовтня. Але з подання тодішнього Президента Віктора Ющенка Конституційний Суд прийняв рішення про перенесення виборів на 17 жовтня, тому що 25 жовтня ще не був вичерпаний п’ятирічний термін повноважень Президента, - каже він. 

Також, за словами Любомира Скочиляса, вибори 2014 року з конституційної точки зору є досить контраверсійними. 

- Тому, теоретично, Конституційний Суд може перенести вибори, навіть якщо Верховна Рада визначиться з чіткою датою, - зазначає він. 

Доктор політичних наук, професор кафедри політології ЛНУ ім. І.Франка Анатолій Романюк погоджується, що в Україні суди можуть вирішувати все. 

- Після того, як Янукович виграв президентські вибори, Конституційний Суд  визнав Конституційну реформа 8 грудня 2004 року – нелегітимною. Тому ми вже перестали дивуватися рішенням Конституційного Суду, Вищого суду та цілої низки судів, - говорить політолог. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів