Комітет ВР не підтримав обмеження виїзду за кордон, блокування рахунків, електронні повістки, електронний кабінет, зниження віку

18:39 29 лютого 2024 р.

Фото до новини

Комітет нацбезпеки, оборони та розвідки продовжив роботу з підготовки до другого читання законопроєкту про мобілізацію.

Про це повідомила членкиня комітету Ірина Фріз, пише DailyLviv.com.

Вона оприлюднила резюме за розглянутими напрямками. 

Комітет не підтримав:

1. Обмеження щодо виїзду за кордон.

2. Блокування рахунків.

3. Електронні повістки.

4. Електронний кабінет як обов’язок, але підтримав як право, тобто можливість для військовозобов’язаних, резервістів та призовників використовувати цей механізм для оновлення данних тощо.

5. Зниження віку з 27 до 25, адже є ухвалений ВР закон, який вже майже рік не підписано.

"Не дійшли згоди щодо обмеження консульських послуг- голоси розділились 50/50. Будемо працювати над цим питанням під час розгляду правок. Обмеження консульських послуг для украінців за кордоном не лише не матиме позитивного ефекту для питання мобілізаціі, а й матиме негативні наслідки - підрив довіри громадян до власної держави, зниження мотивації щодо захисту інтересів України в країнах-перебування(суспільні заходи тощо), збільшення тих, хто взагалі буде відмовлятись від громадянства України. Слід зазначити, що пропозиція щодо обмеження надання консульських послуг надійшла від МЗС, що породжує зустрічне питання - розуміння ними наслідків від цієі хибної ініціативи для держави в цілому. Будемо боротись за зняття цієї норми. 

За участі Голови Комітету соцполітики Галини Третьякової, Голови Комітету охорони здоров’я Михайла Радуцького, Міністра соцполітики та заступника МОЗ обговорили питання звільнення від призову під час мобілізаціі. Підтримано звільнення:

- тих, у кого на утриманні троє і більше дітей, крім тих, в кого заборгованість по сплаті аліментів;

- опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі;

- опікуни особи, яка визнана судом недієздатною;

- члени сім’ї І та ІІ ступеню споріднення особи з інвалідністю І та ІІ групи;

- наголосили на необхідності врегулювати питання звільнення від мобілізації  осіб, на утриманні яких знаходяться хворі, які потребують постійного догляду.  Врегулювання питання для інвалідів ІІІ групи - принципове питання, адже маємо тисячі звернень від громадян щодо цієї норми.

Наполягала на знятті 50% бронювання для держслужбовців категорії «Б», «В» та поверненнюя до чинної редакції, що також вже підтримує і Мінеконом і МО. Комітет підтримав першу редакцію, тому будемо це питання також відстоювати під час правок. 

За участі Голови Комітету правоохоронної діяльності Сергія Іонашуса та Керівника Нацполу і представника МВС було обговорено питання форми залучення поліції до заходів сповіщення за участі ТЦК СП. Також нормативно визначено критерії бронювання для Нацпола.

Комітет підтримав надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації",- розповіла Фріз.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів