Коли Будапешт відправить свої війська проти Росії

19:27 7 липня 2024 р.

Фото до новини

У разі нападу Москви на країну Балтії.

Згідно з останнім опитуванням «Світ очима угорців», опублікованим угорським аналітичним центром Policy Solutions, половина угорців (50%) вважають, що з точки зору цінностей їхня країна повинна залишатися на Заході та підтримує членство в НАТО. Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Більше половини опитаних (51%) назвали Україну найбільшою загрозою з позиції Угорщини. За нею слідують Росія (46%), Китай і США (по 34%). Як зазначають автори звіту, це значна зміна порівняно з минулим роком, коли угорці набагато частіше бачили загрозу в Росії, ніж в Україні.

Опитування, опубліковане днями, також показало схоже сприйняття угорською громадськістю президента України Володимира Зеленського та російського диктатора Владіміра Путіна: першого негативно оцінили 61% респондентів, а другого — 63%.

Понад чверть (27%) угорців вважають, що в інтересах їхньої країни було б зміцнення зв'язків з Росією та дистанціювання від Європейського Союзу. Водночас 43% населення відкидає тіснішу співпрацю з Росією, зазначають автори звіту.

Респонденти заявили, що співпраця з Австрією (84%), Німеччиною (80%) і Хорватією (79%) має вирішальне значення для Угорщини; 76% громадськості також вважають важливим співробітництво з Польщею. Росію назвали 48%, а Україну — 39% респондентів.

Половина угорців (50%) вважають, що з точки зору цінностей їхня країна повинна залишатися на Заході та підтримує членство в НАТО.

Крім того, 76% опитаних вважають, що в разі нападу Росії на країну Балтії Угорщина повинна відправити війська на підтримку союзників.

Звіт ґрунтується на опитуванні, проведеному компанією Zavecz Research з 1 по 9 березня 2024 року за репрезентативною вибіркою з 1000 осіб шляхом особистих інтерв'ю.

Читайте також: Американські крилаті ракети у 2026 році долітатимуть до Москви

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів