Кандидатів в нардепи фільтруватимуть на фінансову прозорість та повну біографію, – експерти
16:01 25 вересня 2014 р.
Експерти ініаціати «Реанімаційний пакет реформ» запропонували всім продемократичним партіям, блокам, кандидатам зробити мужний доброчесний крок – підписати перед виборами Меморандум про співпрацю.
Вирішили обрати один критерій для кандидатів – це прозорість. Вона складається з двох частин: фінансова прозорість та повна біографія. Те саме стосується і політичних партій, які мають представити громадськості відкриті списки та джерела фінансування. Інформація має бути доступною не пізніше, ніж за 5 днів до виборів.
Про це сьогодні говорили у Львові – одному з перших міст, де відбувся круглий стіл на тему «Дорожня карта реформ для майбутнього парламенту». У заході взяли участь експерти громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», руху «Чесно», представники політичних партій та кандидати в народні депутати у мажоритарних округах Львівської області.
Меморандум – це суспільна угода, за якою кандидати оприлюднюють про себе всю інформацію та зобов’язуються в майбутньому парламенті бути доброчесними, а саме – мати відкриті майнові декларації, голосувати особисто та регулярно відвідувати засідання, вважають ініціатори круглого столу.
Один із співорганізаторів «Реанімаційного пакету реформ» Олег Мацех наголосив, що якщо кандидат не зможе відповідати задекларованим критеріям, то краще підпису не ставити та запевнив, що перевірки та фільтрації не уникне жоден з обраних депутатів.
Експерти наголосили, що бсолютно неприпустимо, аби в цей парламент, пройшли ті, хто голосували за закони 16 січня, фігурували в антикорупційних розслідуваннях та відверто підтримували сепаратизм на сході України.
«Дорожня карта реформ», яку представили експерти на круглому столі – це перелік конкретних заходів в сфері зміни державного законодавства, що мають ухвалити впродовж двох перших сесій майбутнього парламенту. Для всіх очевидно, що правила гри у прийдешніх виборах нечесні, оскільки має бути зміна системи, а не облич. Цей парламент буде перехідним і тоді лише за два роки сформується новий, за новими правилами», – наголосив один із ініціаторів руху «Чесно» Олег Рибачук.
Загалом є 15 напрямків реформ. Окрім економічної, політичної організатори звернули увагу на не менш важливу, екологічну реформу. Експерт з напрямку охорони довкілля Софія Шутяк, нагадала, що Україна, підписавши угоду з ЄС, зобов’язалась імплементувати 29 директив щодо екодовкілля. Вимогою для майбутніх кандидатів буде голосування за вже напрацьований законопроект, який би врегулював процедуру оцінки впливу на навколишнє середовище. Це основа здійснення будь-якої діяльності, яка зачіпає питання використання ресурсу і може мати негативні наслідки.
Довідка
Громадська ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» виникла після Майдану. Створена команда об’єднала понад 200 експертів із провідних громадянських організацій та аналітичних центрів. Наразі ухвалені вже 12 законопроектів з пакету ПРП.
Мар’яна Голуб’як
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook