Європарламент закликав ЄС готувати санкції до України

16:02 6 лютого 2014 р.

Європейський парламент закликає ЄС і країни-члени почати готувати персональні санкції на поїздки, активи і нерухомість українських «чиновників, законодавців, олігархів», відповідальних за «суворі заходи» стосовно Євромайдану, смерті активістів. Таку резолюцію – «Про ситуацію в Україні» – проголосовано в Європарламенті в четвер, 6 лютого, на пленарному засіданні.

Напередодні голосування, в середу, 5 лютого, в ЄП з цього питання відбулися дебати, під час яких прозвучала жорстка критика на адресу української влади. Резолюцію було винесено на голосування у четвер, 6 лютого, після того як у середу в ЄП відбулося обговорення українського питання.

Водночас ЄП має намір закликати ЄС, США, МВФ, Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк "продовжувати готувати довгостроковий пакет конкретної фінансової підтримки, щоб допомогти Україні впоратися з погіршення фінансової та соціальної ситуації та надати економічну підтримку, для того щоб уряд розпочав проводити необхідні глибокі і всеосяжні реформи для економіки".

У зв'язку з цим іншим пунктом запропоновано висловити "підтримку роботі ЄС і США щодо створення відчутного короткострокового пакету допомоги для України, що має бути запропонований новому тимчасовому уряду, щоб полегшити важке становище з платежами".

Загалом постановочна частина резолюції налічує 22 пункти.

Так, у п. 1 ЄП пропонує висловити "повну солідарність і підтримку" українським людям за їхні зусилля задля розбудови вільної, демократичної та незалежної України та їхніх європейських прагнень".

Другим пунктом ЄП має намір висловити глибоке занепокоєння у зв'язку з політичною кризою в Україні і насильницьким протистоянням у Києві, інших містах країни.

У п.3 ЄП має намір рішуче засудити ескалацію насильства, висловлює співчуття сім'ям загиблих і "закликає українську владу повною мірою поважати громадянські права та основні свободи, а також вжити невідкладних заходів щодо припинення безкарності, розслідувати і покарати винних у насильстві проти мирних демонстрантів".

"(ЄП) закликає протестувальників на Майдані утриматися від використання сили, щоб підтримувати легітимність своєї справи мирним шляхом, просить всіх опозиційних лідерів і далі утримуватися від насильства, зберігати мирний протест", - наголошується в п.4 проекту резолюції.

У п.5 міститься занепокоєння застосуванням насильства з боку сил безпеки, "тітушків" і насильницькими актами ультранаціоналістів.

Вимога до президента України Віктору Януковичу припинити "ганебне використання "Беркута" та інших сил безпеки для провокацій, викрадень, переслідувань, катувань та принижень, а також арештів міститься у п.6. У цьому ж пункті ЄП як приклад згадує викрадення та катування лідера Автомайдану Дмитра Булатова і нагадує Україні про її міжнародні зобов'язання.

У наступному, сьомому пункті ЄП має намір закликати главу української держави віддати наказ зупинити цю практику і зажадати негайного і без будь-яких умов звільнення і політичну реабілітацію всіх демонстрантів і політичних ув'язнених, затриманих незаконно, зокрема і Юлії Тимошенко.

"(ЄП) закликає створити незалежний комітет з розслідування під егідою організації, як-от Рада Європи, для розслідування всіх порушень прав людини, що вчинено з початку демонстрацій", - йдеться в проекті.

Особливо слід відзначити два пункти: розчарування Європарламенту щодо того, що "незважаючи на міжнародний тиск українська влада продовжує політику залякування, репресій, катувань і насильства проти протестувальників, що призвело до того, що більш ніж дві тисячі людей зазнали поранень, щонайменше шестеро осіб було вбито".

Цей пункт виписано європейськими "народниками" і "зеленими".

Іншим пунктом вступної частини Європарламент визнав потрібним попередити: у разі силового розвитку подій або оголошення надзвичайного стану такі дії будуть розглядатися як "кримінальний злочин і порушення фундаментальних прав з глибокими міжнародними наслідками" .

Автором цього пункту є європейські "народники". Про це пише Newsru.ua.

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу