Європа критикує Кремль і замінила «Нашу Україну» на УДАР

17:26 8 вересня 2013 р.

Європейська народна партія підтримує європейський вектор України і Віталія Кличка.

Найвпливовіша політична течія Євросоюзу – Європейська народна партія (ЄНП) – у п’ятницю надала партії Віталія Кличка УДАР статус спостерігача. Натомість члени цієї європейської політичної сім’ї розірвали відносини з партією «Наша Україна». А перед цим учасники засідання Політичної асамблеї Європейської народної партії виступили із суворою критикою останніх шантажувань і маніпуляцій Кремля щодо країн «Східного партнерства».

Голова УДАРу Віталій Кличко під оплески європейських політиків-центристів отримав для своєї партії статус спостерігача у впливовій і найчисленнішій Європейській народній партії. Після цього він висловив переконання, що, «будуючи європейську країну, слід переймати досвід цінностей тих партій та політичних сил, які керуються найвищими сучасними стандартами щодо людини та закону».

«У нас є багато чому повчитись у європейських партій. Ми знаємо, що політика – це командна гра і бути гравцем у команді найбільшої в Європі партії, яка об’єднує багато представників різних країн, це почесно», – заявив на засіданні Політасамблеї ЄНП голова УДАРу.

Коментуючи позицію ЄНП, де засуджується шантажування Кремлем країн «Східного партнерства», Віталій Кличко сказав, що будувати відносини із сусідами слід із міркувань поваги, добросусідства і взаємної вигоди і ніяким чином не вдаючись до шантажу, маніпулювань та тиску.

Вірмени намагалися, щоб було і нашим, і вашим – Поживанов

Напередодні на закритому засіданні Політичної асамблеї Європейської народної партії точилися активні дискусії щодо політики Росії щодо сусідів, після якої ухвалили спеціальну резолюцію. Брав участь у ній і український політик-опозиціонер Михайло Поживанов, який сказав "Радіо "Свобода", що європейські «народники» непохитні щодо вибору між Митним союзом чи асоціацією з ЄС.

«Ліпше було б Росії не втручатися у справи незалежних держав, – зазначає Поживанов. – Про це йшла мова: імперська політика Москви неприпустима щодо держав, які самою Росією визнані незалежними. Вірменська сторона намагалася поміняти ту різку частину резолюції, щоб було і вашим, і нашим. Але позиція (ЄНП) була тверда: або євразійський Митний союз, або асоціація із Євросоюзом».

Натомість партія «Наша Україна» була позбавлена статусу спостерігача в Європейській народній партії. Григорій Немиря, заступник голови «Батьківщини», що теж є серед спостерігачів, пов’язує це рішення з тим, що діяльність «Нашої України», за його словами, вже не відповідає тим принципам, що були задекларовані нею при вступі у 2005 році.

Тестом співпраці між «Батьківщиною» і УДАРом будуть вибори – Немиря

Щодо зближення «народників» із партією УДАР Григорій Немиря зауважив: «Це, безумовно, посилить нашу співпрацю («Батьківщини» та УДАРу – ред.) як всередині України, так і за її межами задля того, що всі тут і в Україні називають «європейською перспективою».

«Найближчим тестом цієї посиленої співпраці мають стати вибори у грудні на п’ять вакантних місць в одномандатних округах. Те ж саме, і навіть більшою мірою, стосується президентських виборів 2015 року», – додає він.

Водночас, заступник голови «Батьківщини» зауважив, що, виступаючи перед членами Європейської народної партії, він вкотре звернув увагу на те, що для підписанння угоди про асоціацію владі України все ще треба виконати три критерії. «Зокрема, критерії, що стосуються припинення політично мотивованого правосуддя, виконання якого лежить на президенті України», – зазначає Григорій Немиря.

Віталій Єреміца, кореспондент "Радіо "Свобода" у Брюсселі.

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

14:17 5 березня 2021 р.

28 березня в трьох районах Львівщини будуть проміжні вибори: зареєстровано 23 кандидати

У неділю, 28 березня, на Львівщині відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району у п'ятьох багатомандатних виборчих округах.

Рубрика: Політика

12:42 5 березня 2021 р.

Більшість українців і в лютому, і в березні бачать, що Україна йде не в тому керунку

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку березня показали, що 69% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному. 9% – не визначилися. Порівняно з початком лютого ситуація не зазнала змін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу