Євромайдани у польських містах

20:50 15 грудня 2013 р.


Фото: volynpost.com

Так у Польщі підтримують те, що відбувається у Києві.

У найбільших польських містах – Варшаві, Любліні, Вроцлаві, Ґданську, Лодзі... тривають різноманітні заходи на підтримку проєвропейського курсу України. У столиці, - це щоденні пікети під Посольством України у Польщі. Студенти Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині збирають у місті теплі речі – шапки, рукавиці, шалики, ковдри, одяг, щоб передати усе це учасникам українських Євромайданів.

У Любліні, на Литовській площі, пройшла акція «Лампадки Свободи», яка присвячена Міжнародному дню прав людини. «У зв’язку з останніми подіями в Україні, ми хочемо підтримати наших сусідів, ми показали, що у Польщі багато людей хоче таким символічним способом дати трішки надії жителям України», - наголошують організатори.

Євромайдан відбувся у Ґданську. 200 українців і поляків зустрілися на площі Солідарності. Люди продемонстрували підтримку українцям, які боряться за зміни у своїй державі, біля пам’ятника полеглим докерам:
- Сьогоднішній Майдан - це не тільки спосіб висловлювання за європейські прагнення українського суспільства, це боротьба за гідність, яку цей народ вже виграв. Дякую гданщанам і полякам за підтримку.

- Ми хочемо показати, що підтримуємо Євромайдан і те, що відбуваєтья у Києві. Ми горді громадяни України, ми європейці.
- Ми відчуваємо приналежність до народу і хочемо, прийшовши сюди, допомогти Україні.

У Лодзі підтримку Україні організував євродепутат Яцек Саріуш-Вольський:
- Це лодзький Євромайдан. Йдеться про те, щоб передати з Лодзі слова Солідарності з тими українцями, які сьогодні на Євромайдані і які боряться за свободу Україну, за її європейський вибір, - каже Яцек Саріуш-Вольський.

Представники самоврядування Ґданська разом з мером Павлом Адамовичем, на знак солідарності з Україною, нарядили блакитно-жовтими прикрасами ялинку, що росте перед греко-католицькою церквою святого Варфоломія.

У Вроцлаві в неділю відбулася громадська акція «Ми солідарні з Україною». Кілька вроцлавських театрів долучилося до її перебігу, а головний концерт пройшов у Центрі мистецьких дій, клубі «Firlej» за участю польських музикантів, зокрема й лідерів польсько-українського музичного проекту Art Meetings Orchestra трубача Пьотра Домасєвича та Марка Токара.
Про це повідомило Польське радіо.

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу