Євромайданівці зі Львова вважають Януковича зрадником (доповнено відеосюжетами)

23:34 18 грудня 2013 р.


Фото: lvivexpres.com

Відтак вони переконані, що «потрібно всім підніматись і їхати у Київ».

Журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук звернулася сьогодні, 18 грудня, до тих львів’ян, які постійно підтримують Євромайдан у своєму місті й Києві, зі запитанням: «Як оцінюють візит президента України Віктора Януковича учасники Львівського Євромайдану?», а відповіді отримало такі

Андрій Мочурад, аспірант: «Я кілька разів був у Києві на Майдані. Там допомагав організовувати штаб. Щодо візиту Януковича у Росію, то це для мене, зрештою, як і для моїх друзів, було очікувано, на жаль. Вважаю, що це зрада інтересів. Те, що президент був у Москві, лише доводить, що влада реалізує російський сценарій в Україні. Є певні важелі протидії – нині протестний настрій стосується не стільки підписання асоціації з Європейським союзом, бо розуміємо, що з цим президентом цього не буде, як необхідністю зміни системи влади загалом. Бо замінити одного регіонала іншим – нічого не змінює».

Андрій Куруз, студент: «Я знав, що президент поїде у Москву, це було видно з поведінки влади, здогадувався, що у Росії підписуватиме угоди, які на сьогодні є таємними. Ми можемо просто так, випадково і таємно, опинитись у Митному союзі. Тут хочуть реалізувати білоруський сценарій. Потрібно всім підніматись і їхати у Київ».

Юлія Гриник, студентка: «Це просто буде «капець» Україні, якщо так можна висловитись. Янукович від свого не поступиться, він не підпише угоди з Європейським союзом. Але нам треба далі стояти і вимагати відставки уряду, імпічменту президента, нових виборів у парламент. Слід обрати таку людину, щоб з нею ЄС захотів підписати угоду про асоціацію. І всі угоди з Росією маємо розірвати». 

Тетяна Криченко, студентка: «Зрозуміло, що підписано погану для України угоду з Росією. Нічого доброго від цього не варто чекати. Янукович нас не чує, хоч ми вже більше ніж місяць вимагаємо своїх прав, боремось за гідність і гідне життя». 

Юлія Мисьо, студентка: «Це я сприйняла як зраду батьківщині. Всі знають, як багато людей підтримують Євромайдан. Нас продали нашим катам. Я можу зрозуміти Схід України, що там підтримують Росію, бо економічно залежні від цього сусіда. Але знову ж таки ми маємо страшну річ – поділ України на Схід і Захід. Нам всім потрібно підніматись і студентам, і їхнім батькам. Київ стоїть. Звісно, що нас залякували, що стипендію можуть забрати. Я не відчуваю тиску з боку ректорату, але якщо ми відступимо, то почнуться репресії проти активістів. Ми не маємо права здаватись».

Іван Тимів, студент:«Економічно, можливо, ті домовленості з Москвою будуть вигідні, дешевші, але кому? Точно не нам, людям. Якщо говорити про довготривалі перспективи, то ми втрачаємо стратегічні об’єкти, стаємо цілком залежні від Росії. Ми не знаємо подробиць візиту у Москву і певно їх відчуємо, коли Майдан розійдеться чи його спробують розпустити».

Як інформував «Щоденний Львів», Янукович обіцянкою у Москві «не повторювати помилок» зрікся ЄС, екс-віце-прем'єр Олег Рибачук дійшов висновку, що де-факто Україна – в Митному союзі, а заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий – що Янукович разом з урядом фактично підписали акт капітуляції, яка – гірше вступу до Митного союзу.

dailylviv.com

До теми

12:45 2 березня 2021 р.

Депутатам Верховної Ради бракувало кнопки - сенсорної

Голова ВР Дмитро Разумков переконаний, що використання системи зчитування відбитку пальця унеможливить неперсональне голосування. А встановлення кнопки не знімає питання подальшої модернізації системи голосування в парламенті.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу