ЄС підготував для України проект розвитку «Східного партнерства»

13:46 7 лютого 2014 р.

Тринадцять країн-членів Євросоюзу підготували для обговорення проект розвитку програми «Східне партнерство».

У документі, який має в своєму розпорядженні Радіо Свобода, наголошено на необхідності співпрацювати з Києвом «у широкому політичному спектрі» і провадити політику відповідно до розвитку подій в Україні, де триває криза, що почалася після відмови Києва підписати угоду про асоціацію з ЄС.

При цьому один із дипломатів повідомив Радіо Свобода, що питання про санкції проти українських чиновників, відповідальних за розгін демонстрантів, до порядку денного поки що не внесене.

Документ називається «20 тез «Східного партнерства» після Вільнюса» (саміту, що відбувся в листопаді 2013 року).

У документі пропонують усім учасникам, крім підписання угод про асоціацію з ЄС, обговорити так званий «Європейський пакет», в якому мова піде про свободу пересування і візи, студентські обміни, двосторонні програми і розширення участі в громадських програмах ЄС.

У проекті також рекомендовано пришвидшити процес підписання угод про асоціацію з Грузією і Молдовою і зробити це не пізніше серпня 2014 року і підготувати координовану відповідь у випадку, якщо Росія почне тиснути на ці країни.

Заропоновано також продовжити відкритий діалог з Росією щодо інтеграційних процесів в Європі, але водночас наголошено, що каральні заходи щодо членів «Східного партнерства» є неприйнятними.

Документ, який вже схвалили Великобританія і Німеччина, обговорять міністри закордонних справ країн ЄС на засіданні в Брюсселі в понеділок, 10 лютого.

У програмі ЄС «Східне партнерство» беруть участь, крім України, Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова.

dailylviv.com

До теми

16:23 25 січня 2021 р.

Конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області прийматиме заявки до 1 березня

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня.

Рубрика: Політика

11:17 25 січня 2021 р.

У Мурованому біля Львова головою сільради обрали безпартійного

Учора, 24 січня, відбулися повторні вибори Мурованського сільського голови. Найбільшу підтримку з-поміж восьми зареєстрованих кандидатів отримав самовисуванець, безпартійний Богдан Свистун - секретар виконавчого комітету Мурованської сільської ради.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу