«Гвардію Добкіна» інструктують російські військовослужбовці?, – ЗМІ

19:15 4 лютого 2014 р.


Фото: glavnoe.ua

Екс-«регіонал» Інна Богословська стверджує: «Тітушок розмножують у мережі харківських бійцівських клубів за безпосереднім сприянням Добкіна та Кернеса».

Харківський міський голова Геннадій Кернес та голова обласної державної адміністрації Михайло Добкін готові повести новостворену «народну гвардію» на звільнення «захоплених» прихильниками Майдану територій та держустанов. До «гвардії» увійшли, зокрема, представники бійцівських клубів.  

«Не тітушки, які трощать камери журналістам й травмують євроактивістів, а «відважні молоді люди самоорганізовуються для боротьби з екстремістами» й витворюють «народну гвардію» оборони чинної влади», – стверджують Геннадій Кернес та Михайло Добкін. «Ми звільнимо, захистимо кожну п’ядь державності, яку сьогодні намагаються прибрати до липких рук неофашисти, що підняли голови», – так з трибуни всеукраїнського зльоту керівників первинних організацій «Партії регіонів» заявив ініціатор заходу голова обласного партійного осередку та Харківської ОДА Михайло Добкін. 

Задля цього при створеному громадському союзі «Український фронт» організовується «народна гвардія», а запис до неї оголосили прямо у фойє харківського Палацу спорту, де проходив зліт. За словами Добкіна основу «фронтової гвардії» складають воїни-«афганці», козаки, байкери з «Нічних вовків» та бійці клубу «Оплот». 

«Оплот»: «Ми не бандити. Ми за гроші не працюємо» 

Кореспондент «Радіо Свобода» запитала в «оплотівців» чи отримують вони гроші за підтримку ініціатив харківської й центральної влади. «Вибачте, але не плутайте бандитів і громадську організацію «Оплот» або спортсменів із громадською організацією. Вони ж непросто так вийшли, з цих людей ніхто і ніколи не порушить закону. Але коли до нас приходять із силою, повірте – ми зможемо відповісти також силою», – сказав кореспонденту «Радіо Свобода» активіст «Оплоту» Олександр Дубровін. 

Коли з’явилися повідомлення про те, що у західному та центральному регіоні люди вийшли на вулиці обласних центрів, проголосили про створення Народних рад і заблокували ОДА, на офіційному сайті бійцівського клубу «Оплот» з’явився заклик «врятувати харків’ян від бандитів, що посягають на конституційний лад в Україні». Там була й конкретна інструкція: «Типова зовнішність жителя Західної України – це смуглява, худа людина з чорним волоссям та дрібними рисами обличчя. Характерний західноукраїнський акцент. Всім, кому небайдужа доля рідного міста, прохання відгукнутися! Озброїтися і взяти маски». 

Сам керівник «Оплоту» Євген Жилін заперечує, що має стосунок до таких порад. «Я ніколи не ставив завдань розробляти подібні інструкції. Я дуже сам по собі толерантний чоловік. І толерантно ставлюся до будь-яких волевиявлень», – запевнив Жилін кореспондента «Радіо Свобода». 

Однак він одразу ж наголосив, що, мовляв, якщо нападають – треба захищатися.  «Ми кілька раз їздили до Києва захищати громадський порядок і допомагати міліції. На нас кілька раз напали озброєні люди з бітами, в касках, масках. Це нормальна поведінка так званих активістів й мені дуже тяжко пояснити людям, що потрібно голими руками затримувати тих бандитів. Люди озброюються як можуть», – заявляє лідер харківських «оплотівців». 

«Гвардію Добкіна» інструктують російські військовослужбовці?

Натомість харків’янка, народний депутат Інна Богословська, неодноразово заявляла, зокрема і в інтерв’ю «Громадському ТВ», що «тітушок розмножують у мережі харківських бійцівських клубів за безпосереднім сприянням Добкіна та Кернеса». За словами Богословської, у Харкові відпрацьовуються російські технології, а самі бійці клубів переймають досвід у дагестанських та чеченських бойовиків. «Кернес та Добкін сьогодні є головними постачальниками палацу його величності кримінальних авторитетів і криміналізованих людей, які виконують найбрудніші завдання з боротьби з активістами Євромайдану», – сказала Інна Богословська. 

Лідер «Оплоту» Євген Жилін не заперечує, що його клуб тісно контактує зі спортсменами з Північного Кавказу. «До нас приїжджають хлопці з Чечні і вони діючі військовослужбовці. Беруть участь в нас у змаганнях. Вони офіційно працюють в спецназі. Чи ділимося з ними досвідом? Так. Але я вважаю, що це законно і ми маємо таким чином співпрацювати. І нас підтримала команда з Дагестану, і Грузія, і Казахстан. Команди з боїв без правил сказали, що на випадок чого ми вийдемо на захист «Оплоту», – розповів Жилін. 

Голова обласної ОДА Михайло Добкін каже, що погано ставиться до людей із бітами на вулицях, але виправдовує «для самооборони». Він пишається тим, що Харків, за його словами, «показав організований спротив екстремістам», але поки нічого не каже, чим озброюватиметься створена «фронтова гвардія». 

У Харкові молоді люди спортивної статури почали «захищати» інтереси влади у всіх конфліктах із громадськістю ще з 2006 року, коли знищити будівельний майданчик майбутнього супермаркету «Таргет по вулиці Клочківській». Через чотири роки спортивні хлопці у куртках комунальників уже боролися із захисниками парку імені Горького.

Про це інформує сьогодні, 4 лютого, журналіст «Радіо Свобода» Ірина Штогрін.

Як повідомляв «Щоденний Львів», інтернет-видання «Еспресо.TV» дізналося, що куратор «фронту Добкіна-Кернеса» в Кремлі – помічник управління адміністрації президента Росії зі соціально-економічного співробітництва з СНД, Абхазією й Південною Осетією Борис Рапопорт.

dailylviv.com

До теми

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу