Глава МЗС РФ не називає «активістів Донецька й Луганська» російськими, бо ті «хочуть бути українцями»

16:58 14 травня 2014 р.


Фото: lenta-ua.net

Заявивши це в середу, Сєргєй Лавров додав: «Москва буде судити про легітимність президентських виборів в Україні за їх результатами».

Як повідомляє сьогодні, 14 травня, російська інформагенція «ИТАР-ТАСС», міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив у середу в інтерв'ю телеканалу «Блумберг», що «активістів Донецька й Луганська не можна називати проросійськими, вони хочуть бути українцями».

Глава МЗС РФ стверджував також: «Москва буде судити про легітимність президентських виборів в Україні за їх результатами. Я б вважав за краще висловити судження після того, як побачу, що відбудеться».

Але оскільки терористи в Донецьку й Луганську, серед яких аж ніяк не бракує громадян Росії, й в тому числі – чеченців, українцями себе не називають, то заявою, що «вони хочуть бути українцями» Лавров намагається запевнити, що в нашій країні нібито відбувається громадянська війна, яку насправді лише імітують бойовики зі сусідньої держави.

Як повідомляв «Щоденний Львів», сьогодні глава МЗС Росії заперечив намір її керівництва нацькувати війська на Україну, заявивши: «У нас немає ніяких намірів відправляти якісь загони куди б то не було», натомість на запитання «Чи може Росія гарантувати , що не буде завойовувати схід України?» відповів: «Ми повинні починати не з гіпотетичного запитання про те, хто кого може приєднати, а з того, як люди будуть почувати себе в цій країні»а 12 травня міністерство закордонних справ Росії наполягало в своїй заяві, що, за його словами, «попередні підсумки підрахунку бюлетенів (на недільних псевдореферендумах. – Ред,) переконливо показують реальний настрій громадян Донецької та Луганської областей мати право на самостійне ухвалення рішень з питань, що стосуються життєво важливих для них проблем». Відтак МЗС РФ вважає, що «втілення в життя підсумків референдумів має відбуватися в рамках діалогу між Києвом, Донецьком та Луганськом».

Міністерство закордонних справ Росії також, за його словами, «знову підтверджує необхідність негайного налагодження широкої дискусії в Україні щодо її майбутнього державного устрою за участю всіх політичних сил і регіонів країни», й запевняє, що це нібито «повною мірою вписується в зусилля міжнародного співтовариства, яке знайшло своє відображення в Женевській заяві від 17 квітня ц.р. та «дорожній карті», яку запропонував президент Швейцарії, діючий голова ОБСЄ Буркхальтер».

МЗС РФ завершило свою заяву такою тирадою: «Ми чекаємо від київської влади реальних дій, а не загальних декларацій про наміри, невідкладного проведення результативних зустрічей з представниками регіонів Півдня та Сходу України, які вели б до стабілізації ситуації в країні. На жаль, влада в Києві як і раніше, демонструє злочинну неготовність до діалогу зі своїм народом».

Як бачимо, МЗС Росії не приховує, що організовані ним референдуми на Донбасі мало не меті змусити Україну до зміни її державного устрою, тобто до перетворення нашої країни на наступні після кримської автономії, щоб Росії зручніше було їх поглинути вслід за півостровом. 

dailylviv.com

До теми

12:36 30 жовтня 2020 р.

КГБ рекомендувало Віталія Коротича для встановлення «культурних контактів» з українською діаспорою

Центр досліджень визвольного руху спільно з архівом Служби безпеки України та Архівом національної пам’яті публікує у вільному доступі оцифровані копії документів з архівів КҐБ про членство УРСР в ООН.

Рубрика: Політика

21:58 29 жовтня 2020 р.

У другий тур виборів мера Львова виходять Андрій Садовий і Олег Синютка, - ТВК

Міська територіальна виборча комісія оголосила результати першого туру виборів мера Львова. У другий тур виходять Андрій Садовий і Олег Синютка, розрив між якими перевищив 20 тис. голосів.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу