Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо захисту цивільного населення Гази (голосування)

08:24 28 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Це відбулося на надзвичайній спеціальній сесії Генеральної асамблеї ООН, скликаній щодо подій на Близькому Сході.

Про це повідомляє офіційний сайт ООН, пише DailyLviv.com. Генеральна асамблея ООН на своїй надзвичайній спецсесії щодо Близького Сходу прийняла резолюцію, запропоновану Йорданією від імені групи арабських країн у співавторстві з іншими країнами світу, і закликала захистити мирне населення Гази та встановити режим гуманітарного припинення вогню.

Резолюція закликає «до негайного, міцного та безперервного гуманітарного перемир'я з подальшим припиненням бойових дій». Автори документа також закликають скасувати наказ Ізраїлю, держави, що окуповує, про евакуацію палестинських цивільних осіб та персоналу Організації Об'єднаних Націй, а також гуманітарних та медичних працівників з усіх районів сектору Газа на північ від Ваді-Гази до південної частини Гази.

Читайте також: Ізраїльська армія розпочинає наземну операцію в секторі Гази

Резолюцію підтримали 120 країн, проти виступили 14, а 45 - утрималися.

Проти цієї резолюції - на підтримку Ізраїлю - проголосували, зокрема, Ізраїль, США, Австрія, Угорщина, Чехія, Хорватія, Парагвай.

Україна в цьому голосуванні утрималася разом з Албанією, Австралією, Болгарією, Великобританією, Грецією, Данією, Естонією, Іраком, Ісландією, Італією, Канадою, Кіпром, Кореєю, Латвією, Литвою, Молдовою, Монако, Нідерландами, Німеччиною, Північною Македонією, Польщею, Румунією, Сербією, Словаччиною, Уругваєм, Фінляндією, Швецією, Японією та іншими країнами.

Читайте також: В Ірані ухвалили тактику ведення «маленьких війн» проти Ізраїлю

Канада пропонувала додати до йорданської резолюції такий абзац: "Генасамблея беззастережно відкидає та засуджує терористичні акти ХАМАС, скоєні в Ізраїлі з 7 жовтня 2023 року, та захоплення заручників, вимагає забезпечення безпеки та добробуту заручників, гуманного поводження з ними відповідно до норм міжнародного права і закликає до їхнього негайного звільнення без будь-яких умов». Але цю поправку підтримали лише 88 країн, проти виступили 53 делегації та 22 утрималися. Таким чином поправка не набрала дві третини голосів присутніх у залі делегацій і не пройшла.

Керівник МЗС Ізраїлю Елі Коен прокоментував цю резолюцію так: "Рішуче відкидаючи ганебний заклик ГА ООН до "припинення вогню", Ізраїль має намір діяти з ліквідації ХАМАСу так само як світ діяв проти нацистів та ІДІЛ." Нагадаємо, що Елі Коен був першим ізраїльським чиновником, який приїхав до України з початку повномасштабної війни.

Результати голосування у ГА ООН:

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів