Фракції «Голосу» та «Слуги народу» можуть з’явитися на найближчому засіданні ЛОР

11:25 1 серпня 2019 р.

Такий прогноз зробила депутат Львівської обласної ради від «Об'єднання «Самопоміч» Парасковія Дворянин 31 липня під час відеодебатів на тему «Чи проголосує нова Верховна Рада за дочасні місцеві вибори і як це позначиться на місцевому самоврядуванні», що відбулися у Львівському пресклубі.

А почалися дебати з самопрезентації опонентів.

- У «Львівській політехніці» я викладаю курс «Техніка мовлення». І як ведуча телевізійного каналу, думаю, що непогано давала собі з цим раду. Що стосується розуміння бюджетних та партійних процесів, депутатського представництва і відповідальності депутата, то наша політична сила проводить багато безкоштовних тренінгів, які нам допомагає організовувати компанія KDI. У Трускавці я п’ять років вивчала психоаналіз та навчалася на психоаналітика. А як бути відповідальною, мене навчили бабця з дідом, тато та мама, - сказала директор з інформаційних проектів ПрАТ «ТРК Люкс» Парасковія Дворянин. 

Крім того, член політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», повідомила що вона є кандидатом наук з соціальних комунікацій та захистила кандидатську дисертацію на тему «Регіональні новини», має значний політичний досвід, працювала першим заступником голови Львівської обласної ради та займалася питаннями освіти, медицини і соціального захисту. 

Натомість член постійної депутатської комісії із питань землекористування Львівської міської ради Ігор Зінкевич вважає такі навчання дуже дорогими. 

- Це – космічні гроші. До мене неодноразово зверталися з пропозиціями навчити мене риторики, писати без помилок. Але за тренінг з риторики депутата просили чотири тисячі доларів. До порівняння,  працівники університету «Львівська політехніка» пропонують розробити проект розвитку транспорту Львова  за дві тисячі гривень. Мене це шокує. Чому за навчання депутата просять три-чотири-п’ять тисяч доларів, а транспортна система Львова коштує дві-три тисячі гривень? – риторично запитує він. 

При цьому депутат Львівської міської ради від партії «УКРОП» заявив, що не входить до жодної політичної сили. Цього року вперше балотувався до Верховної Ради як самовисуванець, але парламентського крісла не здобув. А за фахом є програмістом і навчався на факультеті економічної кібернетики . Працює інженером-програмістом управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУ Нацполіції у Львівській області. 

Оскільки дебатери є депутатами місцевого рівня, то їх зараз цікавить, чи будуть дочасні вибори до місцевих рад цієї осені. 

- Найбільше заяв про дочасні місцеві вибори я чула від нині правлячої партії Президента. Але станом на сьогодні у середовищі президентської сили є різночитання цього питання. І так виглядає, що ініціатори хвилі дочасних виборів проводять певні відкоти назад, - говорить  Парасковія Дворянин.

Але якщо правляча партія вирішить змінювати владу на місцях вже цього року, то Парасковія Дворянин дає кілька порад.

- Варто внести зміни до деяких законів. Насамперед, треба ухвалити закон про місцеве самоврядування в новій редакції. За погодженням з Верховною Радою та Кабміном – затвердити адміністративно територіальний устрій. Внести зміни до закону України «Про столицю України». Внести зміни до виборчого закону та чітко розподілити представництво в районних та обласних радах і провести вибори у жовтні 2020 року як цього вимагає Конституція, - радить  член політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

Однак тверезо оцінюючи ситуацію, вона вважає, що Президент та його команда будуть шукати підстави для проведення дочасних виборів. 

- Але ці підстави мусять бути прописаними в законі України «Про місцеве самоврядування». Їх є кілька. Перша – якщо місцева рада порушує Конституцію України і це доведено судом. Друга – якщо місцева рада не збирається, не працює та не ухвалює рішень. Станом на сьогодні я не знаю в Україні жодної місцевої ради, яка це робить. Тому цим шляхом Президент та його партія точно не підуть. І їм потрібна ще якась, додаткова підстава, - говорить Парасковій Дворянин. 

Тому вона прогнозує інший шлях. Верховна Рада з пропрезидентською більшістю збереться на сесію вже у вересні, внесе до закону додаткову підставу і в грудні зможе прийняти рішення про дочасні вибори, маючи вже й рішення Конституційного Суду. 

- Отож, станом на березень можуть оголосити дочасні місцеві вибори. Але це є хибний шлях, який приведе до узурпації влади та згортання децентралізації, - пророкує депутат Львівської обласної ради. 

Також Парасковія Дворянин вважає, що дочасні вибори загрожують реформі децентралізації.

- Ми законсервуємо ситуацію, яку створили Гройсман-Порошенко, не провівши децентралізацію так, як вона планувалася. Якщо ж ми проведемо  вибори у 2020 році, затвердивши закон «Про адміністративно-територіальний устрій», то ми матимемо ту децентралізацію, про яку заявляли з самого початку, - каже вона 

Її опонент також зауважив, що спікери правлячої партії дуже швидко змінюють свої думки у заявах. 

- Я не бачу жодних проблем для правлячої партії – зробити місцеві вибори легітимними, враховуючи, що у Верховній Раді вони мають більшість. Думаю, що вони якісь зміни до законодавства проведуть. Але вчора Андрій Богдан заявив, що допоки не проведем реформи децентралізації, виборів не буде. Хоча в мене є підстави не вірити цим заявам. Тому що вони не корелюються з попередніми заявами, - вважає депутат Львівської міської ради.

Парасковія Дворянин також наголосила, що для проведення дочасних виборів у всій Україні доведеться витратити приблизно два мільярди гривень, які не закладені в бюджеті цього року. 

Місцеві вибори передбачають вибори не тільки до сільських, селищних,  міських та обласної ради. Вони передбачають і вибори міських голів. Нагадаємо, що Ігор Зінкевич брав участь у виборах 2015 року, посів шосте місце та набрав 3,31 відсотки голосів виборців, які прийшли голосувати. Цього разу він знову має намір боротися за крісло міського голови Львова.

- З фракцією, яка мене минулого разу висунула, ще не було розмови, чи будуть вони підтримувати. Я не належу до партії, тож не знаю їхнього рішення. Але я обіцяв мешканцям, що я буду робити спробу. Я маю підтримку львів’ян, і вони пропонують, аби я спробував, - зізнався керівник ГО «Варта-1».

Він передбачає, що зустрінеться зі своїми конкурентами з попередніх виборів і цього разу. 

Парасковія Дворянин вважає, що в їхній партії є достатньо гідних осіб, які можуть претендувати на посаду міського голоси Львова.

- Але рішення прийматиме з’їзд партії. Нині чинний мер Андрій Садовий також повинен висловити свою позицію. Ми чули його заяву, що він не планує балотуватися. Але все залежить від того, чи це будуть дочасні чи вчасні вибори. Тоді партія прийматиме рішення, яке врятує місто, аби до влади не прийшов кримінал, -  каже член політичної партії «Об’єднання «Самопоміч». Вона передбачає, що цього разу в бюлетені може бути до тридцяти прізвищ кандидатів на крісло мера Львова. Але себе не бачить міським головою міста. 

Поки оголосять про нові вибори, місцеві органи влади будуть працювати. І експерти прогнозують, що в місцевих радах будуть з’являтися фракції партій «Голос» та «Слуга народу» як гриби після дощу. 

Хоча, Ігор Зінкевич не бачить у Львівській міській раді тих, хто би з радістю «перевзувся в повітрі» в «зелені» чи «голосні» мешти. За його спостереженнями, всі партійці в міськраді активізувалися в роботі у саме своїх партіях, аби показати скільки вже зроблено і на цьому знову зайти до Львівської міської ради. 

Цього не можна сказати про депутатів Львівської обласної ради. 

- У Львівській обласній раді дуже багато депутатів тримають ніс за вітром. І остання сесія показала, як дуже близькі соратники голови Львівської обласної ради відмовилися затвердити його звіт. Усе змінилося дуже швидко. Тому не можу давати прогнози, але фракції партій «Голос» та «Слуга народу» можуть з’явитися вже під час найближчого засідання, - передбачає депутат Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. 

Довідка

Дебати відбулися у рамках проекту «Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб'єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету». Мета проекту: інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:18 21 вересня 2020 р.

"Варта" затвердила списки кандидатів на місцеві вибори

Політична партія «ВАРТА» в суботу, 19 вересня, на львівській обласній конференції затвердила списки кандидатів, які братимуть участь у місцевих виборах у Львові та Львівській області – до рад різних рівнів. Також делегати підтримали керівника ГО «Варта-1» Ігоря Зінкевича - як кандидата на посаду міського голови Львова.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу