Два роки тому Польське радіо почало мовлення для українців

17:00 24 лютого 2024 р.

Фото до новини

24 лютого 2022 року, коли росія відкритим фронтом напала на Україну, Польське радіо першим у Польщі почало транслювати спеціальні випуски новин українською мовою, щоб підтримати українців.

Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com. Керівник Української секції Польського радіо для закордону Антон Марчинський пригадує, що перші новини українською мовою з’явилися на Першому каналі Польського радіо 24 лютого 2022 року.

«Вже о 17:00 ми мали перший випуск. Вони виходили спершу двічі – потім тричі на день. До Першого каналу згодом приєднався третій. І дуже швидко ми зрозуміли – це було очевидним – що самої секції польського радіо для закордону буде замало, потрібне щось нове. Тож 17 березня 2022 року ми стартували як нова програма – як Польське радіо для України», - говорить Антон Марчинський.

Спершу година на день, а сьогодні це понад 14 годин ефіру з різними програмами. Це інформаційно-публіцистична та музична станція, яка мовить для вихідців з України та українців, які постійно проживають у Польщі. «Канал також має на меті зближення обох суспільств та взаємопізнання культур Польщі та України», – говорить Антон Марчинський.

«Передовсім ми звертаємося до українців у Польщі, розповідаємо про Польщу. Також українці та українки в Україні слухають нас вздовд лінії фронту. Ми маємо багато відгуків, навіть кількаразово ми отримували подяки від Генерального штабу ЗСУ. Але, звісно ми звертаємося і до поляків, яким розповідаємо про українців. Ми маємо також ефіри польською мовою та українською мовами, змішані, тож нашою місією є взаємопізнання наших народів», - наголошує Антон Марчинський.

Журналісти Польського радіо для України також готують кілька розмаїтих подкастів – музичних, дитячих – де зокрема лунають казки, начитані Сашком Лірником, чи програми Марчіки Бурмаки, програми, присвячені філософії, політиці, економіці, культурі, літературі, аналітичні матеріали. З нагоди річниці на Польському радіо для України можна почути спеціальні програми та репортажі про ці трагічні події. Ефірні розмови з учасниками, свідками цих подій, а також експертами з Польщі та України. Також станція пропонує репортажі з різних міст України. У програмах візьмуть участь гості з Маріуполя, Києва та Харкова. Також журналісти розповідатимуть про поляків, які допомагали і допомагають українцям.

Польське радіо для України можна слухати в Інтернеті та за технологією DAB+.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів