ДУК «Правий сектор» хоче працювати за естонською моделлю і стати резервним батальйоном Міноборони

18:56 8 травня 2015 р.

Днями члени ДУК «Правий сектор» очікують закінчення епопеї зі своїм непевним статусом. Якщо депутати Верховної Ради проголосують за закон про статус добровольчих батальйонів, то правосекторівці стануть ще й легітимними.

Про це сьогодні, 8 травня, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції на тему: «Дискредитація добровольчого руху в Україні на прикладі ДУК «Правого сектора». Ексклюзивні подробиці цинічних намагань влади роззброїти бійців ДУК на передовій та очорнити медичний корпус ДУК «Госпітальєри» повідомив «кіборг», начальник управління штабу ДУК «Правого сектора» зі взаємодії з  ГШ ЗСУ, ГУР МОУ, СБУ, МВС, помічник народного депутата Д. Яроша Андрій Шараскін  (позивний «Богема»).

За його словами, з літа 2014 року ведуться перемовини про те, щоби завести в правове поле феномен українського добровольчого корпусу, який створений за образом і подобою Січі, куди за небезпеки сходилися люди.
- Перемовини ведуться, але весь цей час саботувались. Було створено безліч робочих та контактних груп. Усі схиляються до того, що треба запровадити в правове поле, але сьогодні немає законних підстав для того, аби це зробити, - каже він.

За словами Андрія Шараскіна, є певні сили та особи в Україні, які опираються тому, щоби «Правий сектор» працював у правовому полі. Однак саме зараз можна змінити законодавство. 
- Усе, що ми хочемо зараз, - прийняти закон. Законопроект уже тричі повертався з робочої групи ВР та Міноборони на доопрацювання. А як тільки цей закон про добровольчі українські корпус, як передумови створення української резервної армії, буде прийнято, то все вирівняється. Станом на сьогодні остання версія уже затверджена. Днями має засідати робоча група депутатів, де будуть представники генштабу і Міноборони. І ми сподіваємося, що ця остання редакція буде затверджена і винесена на голосування до ВР, - каже «кіборг».

Щоби депутатам було легше голосувати, «Правий сектор» розписав і роз’яснив, що ж то має бути.

Концепція легалізації та участі добровольців в обороні держави. Запропоновано зробити за моделлю естонського  державного громадського воєнізованого формування з урахуванням українських особливостей.
Найменування – Український добровольчий корпус. ДУК перебуває у сфері управління Міністерства оборони України. ДУК не входить до складу збройних сил України, а є своєрідним громадянсько-добровольчим резервом армії та правоохоронних структур і його залучають за необхідності.
Структура ДУК. Всеукраїнський рівень: командир і штаб є юридичною особою. Регіональний рівень: у кожній області створюють і функціонує запасний батальйон.

Рівень виконання завдань з оборони України: бойовий батальйон ДУК. Рівень виконань інших завдань, крім оборони України: група запасних батальйонів ДУК.

Основні завдання та напрямки ДУК: військово-патріотична підготовка добровольців, участь в обороні, в боротьбі з тероризмом тощо за залученням Генштабу України, залучення профільними органами влади до охорони громадського порядку, охорони державного кордону, найбільш важливих державних об’єктів, боротьба зі стихійними лихами.

Пропонується три категорії членства в ДУК. Перша – доброволець, громадянин України з 18 років. Друга  юний доброволець, громадянин України з 14 років. Третя  - почесний доброволець, особа, яка має видатні заслуги перед ДУК.

- Категорія «юний доброволець», це ми будемо підтягувати молодь, навчати її фізичної підготовки, військової підготовки, ми будемо формувати майбутнє України. Людина, яка досягла 18-річного віку, це буде чоловік, патріотично вихований, який вміє тримати зброю в руках, може захистити свою сім’ю, себе і територію України, - пояснила голова ради ГО «Правий сектор-Захід» Олена Живко.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

19:17 24 жовтня 2020 р.

Прорахувалися: на Львівщині терміново додруковують бюлетені

Додруковують бюлетені для трьох ДВК у Франківському районі міста Львова, оскільки комісія забула, що в них збільшилася кількість виборців через ліквідацію сусідньої дільниці. А для двох дільничних виборчих комісій у Миколаївській міській громаді не вистачає бюлетенів.

Рубрика: Політика

12:06 24 жовтня 2020 р.

У Львові кандидати та партії приховано агітують у день тиші

Нові білборди у Львові та регіонах з рекламою без вихідних даних, яка не містить ні імен чи прізвищ кандидатів, ні назв партій, але натякає на них гаслами (чи їх фрагментами) та стилем виконання і, швидше за все, буде використовуватись у день тиші та в день голосування..

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу