Донбаські терористи просили українських військових обстріляти російських «казаков», – боєць

21:19 16 жовтня 2014 р.


Фото: EPA/UPG

15 жовтня представники самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» приїхали до українських військових і «просили союзу, аби разом воювати проти донських козаків».

15 жовтня близько сьомої вечора представники самопроголошених «ДНР»  та «ЛНР»  приїхали до українських військових. Просили союзу, аби разом воювати проти донських козаків.

«До нас приїхали, просять, аби ми відкрили вогонь по козаках. Кажуть, як не зробимо того, то самі нас розстріляють. Але їм нас розстрілювати невигідно, вони розуміють. А у нас взагалі перемир'я. Байдуже, хто стріляє. Ми не маємо права навіть відстрілюватися. Друге – як представники «республік»  знають, де ми розташовуємося, значить розвідка спрацювала. І як повірити людям, які ще вчора нас «Градами» поливали», – розповідає Василь. Його рота базується у Дебальцевому.

Трасу Дебальцеве-Слов'янськ контролюють чотири війська – українське, російське, «ЛНР» та козаків. Останнє – не підпорядковується нікому. Мають своїх керівників, які ні з ким не домовляються. Свої вимоги не висувають.

«Козаки тоннами вивозять щодня вугілля з нашого регіону. Їм не цікаво, чи є продукти у магазинах, взагалі не зрозуміло, за що вони воюють. Але ще й є місцеві, які їх підтримують. Ті ж місцеві і пропадають безвісти, бо щось не так козаку сказали. Дорогу прострілюють по черзі всі сепаратисти, не можуть розділити – хто який відрізок шляху контролюватиме. Тому тут з Дебальцевого до Слов'янська небезпечно їздити, і пальнути по авто можуть свої – українці», – додає Василь.

Він стоїть 80-й день у Дебальцевому. Має на Вінниччині дружину та сина. На ротацію обіцяє не їхати, допоки не закінчиться війна.

Про це повідомила в сьогоднішній публікації в київській «Газеті по-українськи» Анна Бова.

Як інформував «Щоденний Львів», донбаські бойовики закликали українських військових виступити єдиним фронтом проти Росії.

dailylviv.com

До теми

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу