Близькі до завершення домовленості між Києвом і Москвою в деяких важливих речах, – МЗС ФРН (відео)

14:32 13 вересня 2015 р.


Фото: Reuters

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр заявив про «значний прогрес» у переговорах щодо врегулювання конфлікту на сході України.

Виступаючи після зустрічі зі своїми французькими, російськими, українськими колегами в Берліні 12 вересня, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр сказав, що вони «досягли прогресу в деяких важливих речах». Відтак Штайнмайєр висловив сподівання, що сторони перемовин вже найближчим часом дійдуть угоди про відведення важкого озброєння.

Переговори міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії в так званому «нормандському форматі» за участі Франка-Вальтера Штайнмаєра, Лорана Фаб’юса, Павла Клімкіна та Сєргєя Лаврова тривали близько трьох годин. Йшлося про напрацювання угоди про відведення озброєнь на Донбасі і розбіжності в питанні місцевих виборів у регіоні.

Формат «нормандської четвірки» був сформований у червні 2014 року – після зустрічі лідерів Німеччини, Франції, Росії та України в Нормандії на урочистостях з нагоди 70-річчя висадки військ союзників. Зустріч «четвірки» в лютому 2015 року на рівні лідерів держав мала результатом підписання в Мінську нових домовленостей, так званого «Мінська-2».

Ці домовленості передбачали, зокрема, припинення вогню на лінії контакту сторін на Донбасі, відведення великокаліберної зброї, обмін полоненими тощо. 24 серпня лідери України, Німеччини та Франції мали зустріч у Берліні – без участі російського президента Путіна.

Про це повідомили сьогодні, 13 вересня, на «Радіо Свобода». Натомість в агенції Укрінформ розповіли в неділю:

«Зустріч глав МЗС «нормандської четвірки» в суботу у Берліні пройшла успішно, і позиції сторін вже не були такими непримиренними. Про це, оцінюючи результати зустрічі, сказав її господар Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Можу вам з полегшенням сказати, що ця наша зустріч належить до менш конфронтаційних і продуктивніших», – заявив він журналістам. Водночас, визнав міністр, консультації показали ще раз , «як важко, і як знову і знову ставиться під загрозу будь-який прогрес, навіть зараз». І навіть те, про що домовилися дипломати, ще має бути обговорено у контактній групі.

«Домовленості між Києвом і Москвою при посередництві ОБСЄ близькі до завершення», – сказав Штайнмаєр, говорячи про режим припинення вогню. Міністри закликали робочу групу з безпеки тристоронньої контактної групи у можливо короткі терміни фіналізувати і реалізувати домовленість про відведення легких озброєнь і танків. Тут, вважає німецький дипломат, сторони не сильно розходяться в думках.

Глава МЗС ФРН побачив «помітне просування вперед» у питаннях політичного процесу, що є, за визначенням Штайнмаєра, «ключем для реалізації Мінська», «складні питання» модальності і термінів проведення місцевих виборів, конституційних змін, проблеми надання особливого статусу Донецьку і Луганську, втім, також опрацьовуватимуть у рамках Контактної групи».

Говорячи про гуманітарний блок питань, Штайнмаєр підкреслив, що не можна допустити повторення ситуації минулої зими. Він пообіцяв стежити за тим, щоб організації з надання гуманітарної допомоги мали безперешкодний доступ до людей, які проживають у районах, охоплених конфліктом.

За словами міністра, умови і графік виборів у місцеві органи будуть розроблені в робочій групі з питань політики тристоронньої контактної групи. При цьому вони спираються на пропозиції, у тому числі, координатора спеціальної робочої групи П`єра Мореля і Мінські угоди.

«Усі інші, як і раніше спірні і складні питання щодо виборчого процесу, статусу і конституційної реформи мають тепер бути швидко обговорені в робочій групі з питань політики контактної групи. Пропозиції для цього лежать на столі і є, на думку міністрів «нормандської четвірки», хорошою основою для майбутніх рішень», – повідомив він.

«Мінський процес грунтується і залежить від політичної волі конфліктуючих сторін, на досягнутих у лютому в Мінську домовленостях», – підкреслюється в заяві Штайнмайєра, опублікованій на сайті МЗС Німеччині.  

Глава німецького МЗС звернув увагу на те, що з 7 зустрічей на міністерському рівні, 5 відбулися саме в Берліні. Нагадаємо, результати зустрічі міністрів закордонних справ ляжуть в основу роботи наступного саміту лідерів чотирьох держав, що відбудеться найближчим часом в Парижі».

У заяві МЗС Німеччини сказано також:

«Глави МЗС країн «нормандської четвірки» після зустрічі у Берліні висловили сподівання на якнайшвидше підписання угоди про відведення від лінії розмежування озброєнь калібром менше 100 міліметрів. У повідомленні зазначається, що сторони дійшли згоди за трьома напрямами.

І. Безпека

Ми разом знову підтверджуємо, що останні два тижні режиму припинення вогню мають надалі зміцнюватися і захищатися.

Ми добиваємося цього через нашу прихильність до угоди про виведення озброєнь із зони конфлікту. Угода між Києвом і Москвою за посередництва ОБСЄ наближається до завершення.

Таким чином, мі інформуємо робочу групу Контактної тристоронньої групи, що угода про відведення легкого озброєння і бронетехніки має бути розроблена та впроваджена, якнайшвидше. Щодо угоди слід домовитись вже на наступному засіданні робочої групи.

Крім того, було вирішено, що найближчим часом можна розпочинати процес розмінування.

Ми вимагаємо також подальшого безперешкодного доступу для ОБСЄ у всі райони зони конфлікту.

II. Політичний процес

Ми досягли значного прогресу у більшості питань політичного процесу, які є ключем до реалізації Мінських угод.

Умови і терміни проведення місцевих виборів будуть складені у робочій групі з питань політики Контактної тристоронньої групи. Вони спираються на пропозиції координатора відповідної робочої групи, П'єра Мореля, та мінські угоди.

Всі інші спірні і важкі питання про виборчий процес, статус і питання щодо конституційної реформи, повинні тепер бути швидко розглянуті в робочій групі з питань політики Контактної групи.

Пропозиції для цього на столі і на наш погляд, вони є хорошою основою для майбутніх рішень.

ІІІ. Гуманітарні та економічні питання

Зараз ми повинні думати про майбутню зиму. Ми не хочемо випробувати знову повторення гуманітарної кризи минулої зими.

Тому було досягнута загальна згода, що конкретні подальші кроки не тільки корисні, але і необхідні для термінового втілення.

Ми гарантуємо, що гуманітарні агентства отримують безперешкодний доступ до людей у зонах конфліктів.

Час, що залишився, має бути використаний для якомого швидшого втілення пропонованих нами економічних проектів та проектів відновлення інфраструктури.

Особливо багато що належить зробити з водопостачанням. Це повинно вирішуватися нашим спільним бажанням.

Факт залишається фактом, що мінський процес залежить від політичної волі конфліктуючих сторін, які в лютому досягли домовленостей.

Наша сьогоднішня зустріч та анонсована зустріч глав держав у жовтні в Парижі показує – при всіх складнощах – що така політична воля є».

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу