Дітей на Львівщині стає все менше | Новини Львова

Дітей на Львівщині стає все менше

12:46 1 червня 2020 р.

  • 0
Максим Козицький зі своїми дітьми.

Максим Козицький зі своїми дітьми.
Фото: з офіційного сайту Львівської облдержадміністрації.

Упродовж року у Львівській області усиновлено 97 дітей-сиріт, зокрема громадяни України стали батьками для 90 дітей.

За даними головного управління статистики у Львівській області на початок 2020 року проживало 483,6 тис. дітей (у віці 0–17 років). Від останнього перепису населення 2001 року кількість дітей зменшилася на 21,3%, а їхня частка серед мешканців області скоротилася з 24% до 19% відповідно.

Упродовж 2019 року народились 21803 дитини, у розрахунку на 100 хлопчиків – 95 дівчаток. У містах дітей народилось на 35,9% більше ніж у сільській місцевості. Найбільше дітей народилось у липні – 2123 дитини, а найменше – у грудні (1493 дитини).

Більше половини дітей віком від 1 до 6 років (52%, за попередніми даними) у 2019 році було охоплено дошкільною освітою (без урахування учнів 1-х класів закладів загальної середньої освіти), у міських поселеннях – 71%, у сільській місцевості – 29%.

За даними Служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації, на кінець 2019 року в області налічувалось 2234 дитини, позбавлені батьківського піклування, з них 777 – діти-сироти. Під опікою і піклуванням у сім’ях родичів чи близьких перебувало 1727 дітей, з них 115 – передані у прийомні сім’ї, 211 – у дитячі будинки сімейного типу, 120 – у сиротинці. У 2019 році без опіки батьків через позбавлення їх батьківських прав залишились 197 дітей. Упродовж року усиновлено 97 дітей-сиріт, зокрема громадяни України стали батьками для 90 дітей.

На 1 січня 2020 року в області нараховувалось 11342 дитини з інвалідністю, на 1000 дітей у віці до 18 років припадало 23 дитини з інвалідністю.

Для дітей, які потребують постійної опіки та лікування, в області функціонують 2 будинки-інтернати, в яких на кінець 2019 року проживало 173 дитини з інвалідністю. У 2 будинках дитини та 5 дитячих будинках виховувалося 227 дітей. Відчути батьківську турботу змогли 257 вихованців у 36 дитячих будинках сімейного типу та 135 дітей у 84 прийомних сім’ях

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький сьогодні відзначив Міжнародний день захисту дітей у Фейсбуці таким своїм постом, який опублікований на офіційній сторінці ЛОДА:

"Ми думаємо, що вчимо дітей, а насправді дуже часто нам є чого повчитись у них - щиро любити і радіти, мріяти, захоплюватись новим та прагнути «неможливого». Діти - це подарунок долі, можливість з гордістю і відчуттям відповідальності через все життя пронести ім‘я «мама» чи «тато». Для мене, два моїх найбільших досягнення і сенс мого життя - це син і донечка. Радіти їх успіхам, підтримувати, допомагати на життєвому шляху та оберігати - найголовніші обов`язки та покликання.

Ми, дорослі, повинні розуміти, що захищати дитячий спокій, створювати умови для духовного і фізичного розвитку дітей - наш святий обов’язок та головне завдання. Переконаний, що кожна дитина має право на щасливе дитинство, сімейний затишок, гарну освіту, повноцінний відпочинок, якісну охорону здоров’я та медичну допомогу, на захист від байдужості та жорстокого поводження".

"Щоденний Львів" повідомляв, що згідно з поданою річною декларацією доходів за 2019-й голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький ще не став корупціонером.

Коментарі(0)

До теми

20:28 9 липня 2020 р.

МЗС просить авіакомпанії не продавати квитки у країни, в які українці не можуть в'їхати

Міністерство проведе перемовини з Державіаслужбою і Міністерством інфраструктури, щоб обговорити, які дії слід вжити, щоб українці не потрапили в пастку на кордонах зарубіжних країн.

Рубрика: Політика

Останні новини

Жінки на Львівщині живуть у середньому на 10 років довше за чоловіків

На Львівщині мисливцям нагадали денну норму

У Львові сусід допоміг спіймати злодіїв

У Львові злодій втік з магазину з товаром

Під Львовом - попутнє зіткнення чотирьох автомобілів. Водій загинув

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу