Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький ще не став корупціонером

16:02 31 травня 2020 р.

Фото до новини

Тому що Закон України "Про запобігання корупції" суперечить Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» і створює лазівку для посадових осіб.

Згідно з поданою головю ЛОДА Макстимом Козицьким декларацією за 2019 рік йому належать корпоративні права у ТОВ "Сонячна електростанція Богородчанська", ТОВ "Бориславська сонячна станція", ТОВ "Рава-Руська теплостанція",  ТОВ "Радехівська сонячна станція", ТОВ "Самбірська сонячна станція", ТОВ "Самбірська сонячна станція-2",  ТОВ "ЕО-Піщанська сонячна станція", ТОВ "ЛІС-ЕКО", ТОВ "Бурова компанія Горизонти", ТОВ "АБК-Технології", ТОВ "ЕКО-ОПТІМА", ТОВ "Сокальський вітропарк", ТОВ "Орівська ВЕС", ТОВ "Енергопарк Яворів", ГО "Старосамбірщина", ГО "Україна - земля великого народу". 

А відповідно до вимог статті 36 Закону України "Про запобігання корупції" особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права, зобов'язані впродовж 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі (крім членів своєї сім'ї) належні їм підприємства і корпоративні права. Закон забороняє також укладати відповідні договори із суб'єктами підприємницької діяльності, торговцями цінними паперами та компаніями з управління активами, в яких працюють члени сім'ї такої особи. 

Максим Козицький цього не зробив, як зазначено у його декларації у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Однак голова ЛОДА цим не порушив законодавства, оскільки відповідно до частини п’ятої ст. 17 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» сума договору про управління цінними паперами з одним клієнтом – фізичною особою має становити не менше суми, еквівалентної 100 мінімальним заробітним платам.  А на таку суму коштів, що еквівалентна понад 400 тисячам гривень, Максим Козицький акцій не має. Йому, зокрема, найбільше акцій належить у ТОВ "ЕКО-ОПТІМА" - на 254 924 грн. Хоча й сумарно голова ЛОДА володіє акціями всіх підприємств вартістю 693 193 гривні. 

У середині травня у Верховній Раді зареєстровано депутатський законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі корпоративних прав в управління». Метою його прийняття є вирішення існуючих протиріч між Законом «Про запобігання корупції» і Законом «Про цінні папери та фондовий ринок», що дозволить новопризначеним посадовим особам належним чином виконувати свій обов’язок щодо передачі акцій в управління. Законопроект, зокрема, пропонує дві речі: 1) продовжити строк для передачі посадовими особами акцій в управління у разі наявності в системі депозитарного обліку обмеження на здійснення операцій з акціями;  2) не поширювати обмеження щодо мінімальної суми договору про управління цінними паперами з одним клієнтом-фізичною особою на договори, що укладаються на виконання вимог ст. 36 Закону «Про запобігання корупції».

Таким чином після прийняття цього законопроєкту у Максима Козицького з'явиться невідкладний обов'язок передати в управління іншій особі всі свої корпоративні права. 

"Щоденний Львів" повідомляв, що меру Львова Садовому належить знак "Самопоміч", а його дружині - 10 медіапідприємств.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів