Більшість українців – проти повної амністії колаборантів

12:48 6 грудня 2019 р.


Фото: humanrights.org.ua

Проти амністії для бойовиків на Донбасі виступають більшість українців в усіх регіонах.

Про це, як повідомили в п’ятницю, 6 грудня, в агенції новин «Укрінформ», розповіла директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, презентуючи результати опитування «Шляхи досягнення миру на Донбасі: суспільні настрої, очікування, перестороги».

«Є компроміси абсолютно неприйнятні, при чому неприйнятні в усіх регіонах, – це повна амністія для всіх учасників бойових дій проти українських військ. 63% вважають це неприйнятним», – уточнила Бекешкіна, додавши, що навіть на Сході 45% опитаних така амністія не підтримується.

За її словами, категорично неприйнятна амністія бойовиків на Заході (75%) і Центрі (71%), на Півдні неприйнятна майже для 50% громадян.  Бекешкіна зазначила, що лише 8% висловилися за амністію для всіх, ще 22% вважають, що амністувати можна учасників незаконних збройних формувань, за винятком тих, хто чинив серйозні злочини (вбивства цивільних людей, тортури тощо). Чверть громадян України не готові до жодного варіанту амністії, на їхню думку, треба притягати до відповідальності усіх згідно з законом.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим.

У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування було здійснено за фінансування Представництва Європейського Союзу в Україні.
Як інформував «Щоденний Львів», Президент України Володимир Зеленський заявив, що на зустрічі лідерів країн «нормандського формату» зради не буде.

dailylviv.com

До теми

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

21:57 14 травня 2021 р.

Зеленський виганяє з України пів тисячі злодіїв у законі: іноземців і своїх

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому було ухвалено рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань, затверджено Стратегію розвитку кібербезпеки та погоджено створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу