Більше половини українців не згодні зректися навіть частини території в обмін на мир, – опитування

18:30 29 вересня 2014 р.


Фото: Reuters

Як свідчать результати дослідження компанії «GFK», 54% його респондентів вважають, що краще не здаватися й продовжувати військові дії, аніж віддавати агресору українську землю.

Більше половини – 54% – українців, які не відкидають можливість взяти учать у парламентських виборах, вважають, що краще не здаватись, продовжувати військові дії, але не віддавати агресору українську землю. Про це свідчать результати опитування соціологічної компанії «GFK». У її повідомленні зазначено:

«52% респондентів у віці старше 18 років, які не відкидають можливість взяти учать у виборах до Верховної Ради, готові підтримати вступ України до НАТО на всеукраїнському референдумі, якби такий відбувався найближчої неділі. Проти вступу України до НАТО висловилися 19%, 18% зізналися, що не голосували б на такому референдумі, ще 10% не визначилися зі своїм ставленням.

Традиційно, найбільша підтримка вступу до НАТО серед мешканців західного регіону та киян (73% і 71% відповідно), а найнижча на півдні та сході країни (36% і 27%). Чоловіки більшою мірою підтримують вступ до НАТО, ніж жінки (60% проти 47% серед жінок).

Під час опитування респондентам було також запропоновано визначитися, яке з двох міркувань їм ближче – «краще «поганий мир», досягнутий за рахунок передачі частини українських територій під контроль Російської Федерації, аніж продовження війни», чи «краще не здаватись, продовжувати військові дії, але не віддавати агресору ні п'яді української землі». Більше половини – 54% – українців, які не відкидають можливість взяти учать у виборах до Верховної Ради України, вважають, що краще не здаватися і продовжувати військові дії.

Найвищий рівень підтримки дана теза отримала серед мешканців північного регіону, киян та мешканців західного регіону України (66-65%), найнижчий – серед представників південного та східного (40-37%). Для 31% респондентів ближчим виявився перший із запропонованих варіантів – «краще «поганий мир», досягнутий за рахунок передачі частини українських територій під контроль Російської Федерації, ніж продовження війни». Ще 15% респондентів не змогли надати перевагу ні першому, ні другому варіанту.

Далі респондентам запропонували визначитися, чи підтримали б вони мир, досягнутий за рахунок передачі частини українських територій під контроль Російської Федерації, якщо на території, яку буде передано, опиниться »населений пункт, в якому особисто Ви проживаєте». Понад три чверті опитаних (76%) не готові погодитися на такий мир, і лише 16% готові піти на передачу під контроль Росії свого населеного пункту заради збереження миру, ще 9% респондентів важко відповісти.

І якщо чоловіки більшою мірою підтримують тезу про те, що краще не здаватись, продовжувати військові дії, але не віддавати агресору ні п'яді української землі, аніж жінки (60% проти 49%), то територію, на якій знаходиться населений пункт респондента, віддавати під контроль Російської Федерації в обмін на мир майже однаковою мірою не готові ані чоловіки, ані жінки (78% і 74% відповідно). Цікавим є також і те, що лише половина представників південної і східної України, які погодились із твердженням, що краще «поганий мир», досягнутий за рахунок передачі частини українських територій під контроль Російської Федерації, ніж продовження війни, готові заради збереження миру віддати під контроль Росії населений пункт, у якому вони проживають.

Опитування проводилося GfK Ukraine на замовлення Громадської організації «Фонд «Відкрита політика» протягом 24-28 вересня 2014 року. Обсяг вибірки: 976 респондентів, які не відкидають можливість взяти учать у виборах до Верховної Ради України, віком від 18 років (відповідно до національної репрезентативної вибірки).

Опитування проводилось методом телефонного інтерв'ю (дзвінки на мобільні номери). Максимальна похибка – 3,1%».

Про це повідомляється сьогодні, 29 вересня, на сайті компанії «GFK».

dailylviv.com

До теми

18:04 5 березня 2021 р.

США запровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського

Сьогодні Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини відповідно до розділу 7031(c) через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік.

Рубрика: Політика

14:17 5 березня 2021 р.

28 березня в трьох районах Львівщини будуть проміжні вибори: зареєстровано 23 кандидати

У неділю, 28 березня, на Львівщині відбудуться проміжні вибори депутатів Глинянської міської ради Львівського району, Лопатинської селищної ради Червоноградського району і Козівської сільської ради Стрийського району у п'ятьох багатомандатних виборчих округах.

Рубрика: Політика

12:42 5 березня 2021 р.

Більшість українців і в лютому, і в березні бачать, що Україна йде не в тому керунку

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку березня показали, що 69% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному. 9% – не визначилися. Порівняно з початком лютого ситуація не зазнала змін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу