Батальйон тероборони Львівщини не ротують через відсутність юрадреси (відео)

22:54 1 жовтня 2014 р.


Фото: з архіву «ЩЛ»

«Територіальні батальйон неначе перебувають у «відрядженні» в АТО. Механізму ротації немає. Бійці воюють до перемоги або до скону», – такі думки сьогодні, 1 жовтня,в ефірі громадського мовлення Львівського пре-клубу (Прес-клуб-ГІТ) висловили Оксана Синиця і Марта Бухтяк, дружини бійців батальйону територіальної оборони Львівщини.

Львівський батальйон, за їхніми словами, перебуває вже 3 місяці на сході без відпустки. Ротація для територіальних батальйонів нині є неможливою, бо нема таких юридичних механізмів. Територіальний батальйон, нібито, перебуває у «відрядженні» в АТО. Оскільки в територіальних батальйонів немає юридичної адреси, вони не можуть повернутися. Територіальні батальйони воюють, або до перемоги або до скону. 

Дружини бійців повідомили, що у Львівській обласній державній адміністрації заступник голови пан Ситник запропонував їм написати звернення.

«Ми написали також звернення до голови СБУ, прокуратури та начальнику генштаба і не отримали відповіді. Отримали «формальну» відповідь від прем’єр-міністра. Із міністерства оборони нам таки ніхто не відповів. Нещодавно ми дізналися про те, що на прохання губернатора Івано-Францікавщини, їхній батальйон було виведено із зони АТО. Тобто ми зрозуміли, що якийсь механізм існує і є важелі впливу, якщо на Франківщині це змогли зробити», – наголосили жінки.
«Оскільки на наші звернення не відповідали і дій не було, ми вирішили привернути увагу за допомогою пікету. Пікет уже дав свій результат. Ми змогли привернути увагу громадськості, але найважливіше, що до нас таки вийшов голова ЛОДА пан Турянський. До кінця місяця обіцяли створити юридичну адресу для нашого батальйону. Голова ЛОР пан Колодій запропонував власними силами знайти якесь приміщення, що дасть можливість створити цю юридичну адресу та, нарешті, провести ротацію. Нам уже вдалося знайти приміщення і процес уже запущений», –  повідомили дружини бійців.

«Прикро, що сьогодні війна всіх не стосується. Нещодавно з’явився такий новий термін, як «вишиватники». Ці люди носять вишиванки, співають гімн, кричать, що здали Донбас, але самі нічого не роблять для того, щоб вплинути на ситуацію. Багатьом сьогодні набагато приємніше воювати вдома перед комп’ютером», – обурилися Оксана Синиця і Марта Бухтяк.

Підготував Захар Черняк


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

17:59 27 вересня 2020 р.

250 українських військових вилетіли зі Львова в Конго

В командуванні сухопутних військ ЗСУ відбулись проводи військовослужбовців чергової ротації вертолітного загону місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго.

Рубрика: Політика

15:15 27 вересня 2020 р.

У Львові, удаючи опитування, дві політпартії збирають персональні дані містян

У Львові представники ВО «Батьківщина» збирають підписи та персональні дані містян під виглядом опитування щодо програми «Доступні ліки та безкоштовні аналізи у лабораторіях». А «Європейська Солідарність» пропонує заповнити анкету прихильника і розповісти про житлово-комунальні проблеми. Такі дії можуть мати ознаку маніпуляції з даними виборцями.

Рубрика: Політика

14:35 26 вересня 2020 р.

Львівський митрополит Мєчислав Мокшицький заявив про загрозу українського націоналізму

Львівський митрополит латинського обряду, архієпископ Мєчислав Мокшицький заявив, що український націоналізм – це одна з найсерйозніших проблем Римо-католицької церкви на Сході. Духовник бере участь у конференції в Любліні, присвяченій ситуації церкви і поляків на Сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу