Арсеній Яценюк: Кабінет Міністрів не піде у відставку за власним бажанням

16:16 3 лютого 2016 р.

Арсеній Яценюк звітує про досягнення Кабінету Міністрів у 2015 році.

Арсеній Яценюк звітує про досягнення Кабінету Міністрів у 2015 році.
Фото: Персональний сайт Арсенія Яценюка.

Про це він фактично заявив на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 3 лютого. Прем’єр-міністр також не вірить, що набереться у парламенті 150 голосів, щоб поставити на голосування резолюцію недовіри Кабінету Міністрів.

Голова уряду сьогодні нагадав, що після повернення Конституції до парламентсько-президентської республіки Кабінет Міністрів формується коаліцією, яка після парламентських виборів 2014 року налічувала п’ять проєвропейських фракцій, нагадав він: «Тоді була підписана коаліційна угода, і уряд, який був призначений коаліцією від всіх п’яти політичних партій, взявся виконувати цю угоду і програму діяльності уряду, яка була схвалена і підтримана членами українського Парламенту».

Після формування уряду парламентською коаліцією, підкреслив прем’єр-міністр, він особисто ставив підпис під прізвищем кожного міністра, який був призначений Верховною Радою: «Але з першого дня призначення саме цього уряду на порядку денному в першу чергу самої коаліції, яка призначала Уряд, клялася на вірність народу України і підписувала в коаліційній угоді конкретний пункт, що вона буде допомагати і сприяти уряду в реалізації цих складних і правильних реформ, - окремі коаліціанти, які є в опозиції і до уряду, і до самої коаліції, ведуть тільки одні дискусії: не про те, як змінити країну, а про те, як змінити того чи іншого міністра чи ввесь уряд».

Арсеній Яценюк наголосив, що здійснюється постійний тиск на окремих міністрів та уряд в цілому: «Є дуже багато заяв, які лунають від українського політикуму і зі стін українського парламенту, наприклад, про боротьбу з корупцією. Щоправда, ті, які борються з корупцією, потім приходять до членів Кабінету Міністрів України з тим, щоб вирішити свої проблеми, когось кудись призначити, когось звільнити».

Яценюк підкреслив, що під політичним тиском кілька міністрів змушені були написати заяви про відставку. Але відставка членів уряду приймається лише Верховною Радою.

«Якщо когось це не влаштовує з тих народних депутатів чи фракцій, які представлені в парламенті, вони мають повне конституційне право зібрати 150 голосів, піти до парламенту, поставити резолюцію недовіри Кабінету Міністрів, знайти більшість і взяти на себе всю повноту відповідальності. І як прем'єр-міністр і члени нашої команди ми будемо поважати це рішення демократичного парламенту»,  підкреслив Яценюк.

«Уся ця метушня, яка проходить протягом останнього року з дискредитації уряду і окремих членів Кабінету Міністрів, яких підтримую я і наша фракція, спрямована тільки на одне – на перерозподіл потоків і захоплення влади», - наголосив Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Уряд річний звіт про виконання коаліційної угоди і програми діяльності Кабінету Міністрів України скерував до парламенту. Про це написано на офіційному Урядовому порталі.

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу