Арештували усіх трьох президентів невизнаної Нагірно-Карабаської республіки

22:38 3 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Співробітники Служби держбезпеки Азербайджану затримали колишніх президентів невизнаної Нагірно-Карабаської республіки Аркадія Гукасяна і Бако Саакяна, а також Араїка Арутюняна.

Про це повідомляє АПА, пише Dailylviv.com.

Разом із ними також був затриманий колишній спікер парламенту республіки Давид Ішханян. Усіх їх доправили в Баку в межах порушених проти них кримінальних справ. 

Аркадій Гукасян був другим за рахунком президентом Нагірно-Карабаської республіки, очолював її з 1997 до 2007 року. Бако Саакян, третій президент, був на чолі невизнаного Арцаха з 2007 до 2020 року. Араік Арутюнян очолював Нагірно-Карабаську республіку з травня 2020 до 1 вересня 2023 року.

Як повідомляє АПА, "ці особи дадуть відповідь перед законом за злочинні діяння, які вони вчинили і якими керували протягом багатьох років".

Довідка

Нагірний Карабах, або Арцах — регіон на Південному Кавказі. До вересня 2023 року більшу його частину контролювала невизнана Нагірно-Карабаська Республіка, але після Другої карабаської війни територія повернулася під контроль Азербайджану.

24 вересня 2023 року 120 тисяч вірмен Карабаху планували виїхати до Вірменії, побоюючись етнічних чисток. Станом на 27 вересня, до Вірменії повернулася третина населення НКР (42,5 тис. осіб).

28 вересня «влада» Нагірного Карабаху оголосила про припинення існування невизнаної республіки.

До теми

Вірменія закликала світ зупинити агресію Азербайджану у Нагірному Карабаху

Війська Азербайджану пішли в наступ у Карабасі, скориставшись відправленням солдатів РФ в Україну – ЗМІ

Азербайджан відправив в Україну кілька десятків трансформаторів і генераторів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів