Американські GLSDB, ефективніші за HIMARS, приїдуть в Україну зі затримкою

20:27 30 листопада 2023 р.

Фото до новини

Перша велика партія бомб GLSDB дальнього радіуса дії з GPS-наведенням, які вражатимуть цілі на відстані майже 160 км, затримується.

Про це Reuters повідомили поінформовані джерела з Міністерства оборони Сполучених Штатів, пише DailyLviv.com.

За словами неназваного представника Пентагону, передання цього озброєння очікують на початку 2024 року після його успішної перевірки.

За даними джерел, постачання GLSDB компанією Boeing буде наприкінці грудня, після чого ще мине кілька місяців випробувань перед виправлянням в Україну.

Оскільки контракт на початок виробництва GLSDB був підписаний у березні 2023 року, як повідомили Reuters у Пентагоні, постачання було перенесено на кінець року. Виробництво потребувало матеріалів, наданих урядом, тому його початок довелось відкласти.

GLSDB дозволять українським військовим вражати цілі на вдвічі більшій відстані, ніж ракети, які вони зараз випускають з високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS), що постачаються США, і змусить Росію перемістити свою логістику ще далі від лінії фронту.

GLSDB керується за допомогою GPS, може долати електронні перешкоди, використовуватися за будь-яких погодних умов і також може бути використана проти бронетехніки.

Коли Boeing (BA.N) вперше звернувся до США з проханням придбати та доставити в Україну наземну бомбу малого діаметра (GLSDB) восени минулого року, найоптимістичніші терміни доставлення були приблизно навесні цього року, згідно з документом, з яким ознайомився Reuters у той час. У лютому Politico повідомляло, що постачання відбудеться 2023 року, лише пізніше.

Представниця Пентагону Лаура Купер в Конгресі США раніше повідомляла, що перші постачання наземних високоточних ракет GLSDB Україні будуть реалізовані не раніше осені 2023 року.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів