Або Громадська рада при ЛМР буде створена, або Садового відправлять у відставку, - активісти

16:21 2 лютого 2016 р.

Якщо в четвер, 4 лютого, депутати Львівської міської ради та міський голова Львова не підтримають створення Громадської ради при Львівській міській раді, то члени ініціативної групи зі створення вищезгаданої Громадської ради обіцяють зібрати 10 тисяч підписів за відставку міського голови Львова Андрія Садового.

Про це сьогодні, 2 лютого, під час відкритого засідання робочої групи зі створення Громадської ради при ЛМР та її виконавчих органах, яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив один із ініціаторів створення Громради Рустам Курбанов. 

- Питання створення громадської ради лобіюється громадськими організаціями з 2013 року. І ця нескінченна переписка зі старим-новим мером дотривала до нинішнього, 2016 року. Садовий прекрасно в курсі, що існує вимога зі створення Громадської ради, - каже він. 

Він нагадав, що перед другим туром виборів міського голови Львова громадська рада при ЛОДА запросила двох кандидатів другого туру Руслана Кошулинського та Андрія Садового на відкриті збори і нагадала про вимогу створення Громадської ради при міській раді. 

- Тому історія питання набагато триваліша в часі. І говорити, що ми повинні постійно ходити до самопризначеного феодала – це не партнерство. Ми не посіпаки з мультфільму, в він – не «Нікчемний Я», щоби за ним бігати постійно. Нам цей персонаж не дуже подобається. Тому це буде або рівноцінне партнерство, або ми зробимо свій комікс «Як погнати Садового десятьма тисячами підписів виборців», - обіцяє Рустам Курбанов. 

За словами члена ініціативної групи Олесі Дацко, у Львівській міській раді Громадської ради не існувало ніколи. 

- Ми вважаємо це саботажем. Згідно зі статутом положення про Громадську раду має розробляти виконавчий комітет. Але він цього не робить, бо він в цьому не зацікавлений. Тому ми вирішили самі розробити положення про Громадську раду і зобов’язати виконком взяти його за основу. Проект такого положення є напрацьованим громадськими активістами. Зараз вносяться правки. До четверга цей документ не буде готовим. Але за тиждень-два буде завершено роботу над цим проектом. Ми хочемо напрацювати механізми, які цікаві нам, які ми вважаємо дієвими. А не ті, які бачить влада, коли вона робить підміну поняття: замість громадських слухань проводить громадські обговорення, замість Громадської ради створює громадські колегії, - каже вона.

Олеся Дацко каже, що на сесії Львівської міської ради, яка відбудеться 4 лютого, громадські активісті бажають поспілкуватися з міським головою. 

- Ми внесли заявку, що просимо розглянути цю місцеву ініціативу. Відповідно ми побачимо позицію і міського голови, і депутатів щодо такої громадської участі. І тоді стане зрозуміло, чи хочуть вони нас залучати і робити свою роботу прозорою, налагоджувати конструктивну співпрацю, чи вони і надалі будуть блокувати цей процес, - каже громадська активістка.


Відео: Львівський прес-клуб

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу