74% опитаних 6-13 листопада громадян України – за унітарну державу, – дослідження

11:14 20 листопада 2014 р.


Фото: erudyt.net

За федералізацію нашої країни, якої домагається керівництво Росії, висловилися лише 15% респондентів Соцiологiчної групи «Рейтинг».

Абсолютна більшість українців – 74% – вважають, що Україна повинна бути унітарною державою, 15% виступають за федеративний устрій. При цьому 71% не підтримують ідею відокремлення від України територій, які контролюють так звані «ДНР» і «ЛНР».

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соцiологiчною групою «Рейтинг» 6-13 листопада. Згідно з результатами опитування, 36% опитаних вважають, що необхідно скасувати перемир’я і завершити АТО до повного відновлення української влади на всьому Донбасі, 21% підтримують надання ширших економічних та гуманітарних повноважень регіону, ще 17% – за надання цим територіям самостійності, федеративного статусу краю, але залишити у складі України, ще 9% – за відокремлення цих територій від України. Не визначилися – 17%.

У порівнянні із опитуванням за жовтень, зросла підтримка скасування перемир’я і завершення АТО (з 22 до 36%) та зменшилася кількість невизначених з даного питання (з 27 до 17%). Найбільше скасування перемир’я і завершення АТО підтримують на Заході, відокремлення цих територій від України – на самому Донбасі.

43% респондентів позитивно ставляться до підписання перемир’я з представниками так званих ДНР та ЛНР, практично стільки ж – 44% – негативно. Не визначилися – 13%. 

Порівняно зі жовтнем, зменшилася кількість прихильників підписання перемир’я – з 53 до 43%. Водночас зросла кількість його противників - з 33 до 44%. 

Разом з цим, більшість респондентів – 71% – не підтримують ідею відокремлення територій, які контролюють терористичні організації «ДНР» і «ЛНР», від України, водночас, кожен п’ятий виступає за відокремлення, кожен десятий – не визначився.

Абсолютна більшість – 74% – вважають, що Україна повинна бути унітарною державою, 15% – федеративною, не визначилися – 11%.

У рамках дослідження опитано 2 тис. респондентів. Аудиторія: населення України від 18 років і старші.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Опитування проводилось у формі особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face).

Про це повідомила сьогодні, 20 листопада, інформаційна агенція УНІАН.

dailylviv.com

До теми

19:24 7 серпня 2022 р.

Як російські мільярдери Ротенберги обходять британські санкції

Із зобов'язання усім компаніям розкривати справжніх власників влада Великобританії зробила виняток для фірм категорії ELP. Таку фірму і створили російські мільярдери, з'ясували BBC та Finance Uncovered.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу