67% українців проголосували б за вступ до НАТО

13:15 11 вересня 2018 р.


Фото: 24tv.ua

Якби референдум щодо приєднання України до НАТО відбувався в серпні 2018 року , тоучасть у ньому взяли би 63% громадян, більшість із яких проголосували б за вступ до Північноатлантичного альянсу.

Про це свідчать дані опитувань Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва». Найвищу гіпотетичну явку продемонстрували на заході України (73%), найнижчу – на сході (52%).

У Фонді додають, що на цьому референдумі більшість, 67% опитаних, проголосувала б «за» вступ до НАТО. Ще 28% голосували би «проти», а 5% ще не визначився. Соціологи наголошують, що дані опитувань у квітні 2012 року (як і у попередні роки) були б прямо протилежними. Тоді 61% опитаних заявляли, що проголосували б «проти» і лише 26% – «за».

Для тих, хто готовий проголосувати «за» членство України в НАТО, головним аргументом є те, що Північноатлантичний альянс «дасть гарантію безпеки Україні» – це є визначальним мотивом для 76% опитаних прихильників блоку. Ще вагомими мотивами для останніх є те, що членство в НАТО «дозволить Україні протистояти агресії Росії і повернути окуповані території» (34%) та «дасть змогу зміцнити та модернізувати українську армію» (32%).

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене з 16 по 28 серпня 2018 року. Всього був опитаний 2041 респондент віком від 18 років у всіх регіонах України (в 110 населених пунктах), за винятком АР Крим та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

dailylviv.com

До теми

21:04 16 квітня 2021 р.

19 квітня обговорять додатки до кластерів "нормандської четвірки" щодо мінських домоленостей

Володимир Зеленський обговорив з президентом Франції і канцелкою Німеччини виконання домовленостей, які були досягнуті на зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» у грудні 2019 року в Парижі.

Рубрика: Політика

20:54 16 квітня 2021 р.

Меркель і Макрон змушують Зеленського виконувати мінські домовленості

Канцлерка Німеччини і президент Франції наголосили президенту України на необхідності повного втілення мінських домовленостей обома сторонами протистояння на Донбасі, а також заявили, що "Німеччина і Франція й надалі докладатимуть зусиль у "нормандському форматі".

Рубрика: Політика

12:03 16 квітня 2021 р.

Садовий запропонував відкрити у Львові Генконсульство США. Домовились, що почнуть з Американського дому

Америка готова й надалі співпрацювати з Україною та підтримувати її в антикорупційних зусиллях. Про це під час брифінгу у Львові сказала тимчасово повірена у справах США в Україні пані Крістіна Квін.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу