40 тисяч військових – від Львова до ООС – можуть поставити підпис за відкликання Держпремії псевдоволонтерам

19:10 1 березня 2020 р.

  • 1

Кілька днів триває збір підписів під петицією про відкликання Державної премії 2019 року в галузі стоматології через фальсифікацію лавреатами своєї діяльності у зоні АТО-ООС. Її вже підписали майже 1200 людей.

Про це повідомив “Щоденному Львову” керівник доброчинного проєкту "Тризуб Дентал", капітан запасу Ігор Ященко, який зареєстрував електронну петицію на сайті Президента.

Він нагадав, що автори-лавреати вчинили свідому фальсифікацію: вигадали «створення і впровадження ними в зоні АТО (ООС) ефективної моделі стоматологічної допомоги з мережею стаціонарних та мобільних стоматологічних кабінетів». Кричущим фактом несправедливості є те, що ніхто з семи лавреатів держпремії не був у зоні АТО (ООС) жодного разу і не причетний ані до організації, ані до практичного надання стоматологічної допомоги військовослужбовцям та місцевому населенню прилеглих територій. Ніхто з лауреатів нічим і ніколи не долучався до створення мережі стаціонарних, а тим більше мобільних кабінетів.

На цю загальноукраїнську ініціативу відреагувала на своїй сторінці у Фейсбуці педагог з Донеччини Інна Долгушина (цитуємо дослівно). 

“У зоні АТО (ООС) надають стоматологічну допомогу лише лікарі-волонтери, військові стоматологи, патріотично налаштовані державні та приватно практикуючі лікарі.

Є люди, які за п'ять років розбудували афігєнний стоматологічний комплекс на фронті, який включає в себе стаціонарні кабінети і пересувні. Туди приїжджають лікарі з усієї країни аби надавати стоматологічну допомогу військовим і, що там казати, місцевим теж.

Все це за кошти самих стоматологів і волонтерів.

Да, так буває навіть на сьомому році війни.

За такий тривалий час вони досягли нереальних для деяких цивільних клінік показників - уявіть собі, що в Карлівці вони роблять бійцям КТ, ставлять під наркозом імпланти і ведуть на кожного з них електронну картку (потім можна лікувати зуби в іншому місці і лікар знатиме, що тобі робили). І все це зроблять якісь нереальні світила, які періодично читають лекції за кордоном, але цього тижня вони тут в Карлівці.

Вибачте, не виходить стисло. Це все важливо. Я не знаю звідки у них сили.

Я не знаю, як тендітні дівчата витримують дванадцятигодинні прийоми. Як лікарі, які до четвертої ранку не розгинають спину біля ургентного хворого, повертаються сюди ще на тиждень. А потім знову. І знову.

Я не знаю, як Igor Yaschenko за ці роки, які він буквально живе в Карлівці, ще не кинув на стіл ключі від машин, які вічно ламаються, не вимкнув світло в #Доміку і не повернувся в своє Запоріжжя і в бізнес, який залишив там заради того, щоб хтось одного разу сказав "іхтамнєт".

Виявилось, що за розвиток стоматологічної допомоги в АТО/ООС на державному рівні були відзначені зовсім інші люди.

Теж стоматологи, але ті, що жодного разу не були в тому АТО/ООС.

Ні. Ра. Зу. 

Ще раз.

Справа не в премії, бо шкодувати про якусь сотню тисяч гривень, стоячи поряд з обладнанням, вартістю в мільйони, або коли щойно встановив бійцям імплантів на 5К євро - брєд.

Справа не у визнанні, бо проект має безліч нагород і подяк від військових підрозділів чи ГОшок і отримав орден Народного Героя ще, коли це не було мейнстримом, перепрошую за сарказм.

Справа у ставленні Держави до волонтерського руху в Україні, до уваги до будь-якого роду допомоги військовослужбовцям”.

Сьогодні президент підписав указ на вручення державної премії лєвим лікарям (я жодного разу не ставлю під сумнів їх компетентність в області стоматології, ми говоримо про їх причетність до АТОшної стоматології), завтра він знівелює участь всіх волонтерів в ООС, а післязавтра озвучить відому всім фразу "іх там нєт" і не було ніколи.

От про що ця петиція. От чому її треба підписувати і моніторити щодня. Я знаю одне.

Якщо її зараз підпише кожен, хто отримав допомогу від ТризубДентал - голосів буде близько сорока тисяч”.

ПЕТИЦІЯ ТУТ:https://petition.president.gov.ua/petition/87574

Нагадаємо, щоб електронну петицію розглянув Президент, її  мають підтримати 25 тисяч осіб.dailylviv.com

Коментарі(1)

Простор

15:08 04 березня 2020 р.

Відповісти

Чому не вказати прізвище цих стоматологів або дати посилання на ці присвоєння?

До теми

21:24 28 березня 2020 р.

МЗС назвало транзитні коридори, через які можуть повернутися українці

У Міністерстві закордонних справ України повідомили, як громадяни і постійні мешканці України можуть повернутися до країни за нинішніх умов, коли кордони закриті для перетину.

Рубрика: Політика