40 тисяч військових – від Львова до ООС – можуть поставити підпис за відкликання Держпремії псевдоволонтерам

19:10 1 березня 2020 р.

Кілька днів триває збір підписів під петицією про відкликання Державної премії 2019 року в галузі стоматології через фальсифікацію лавреатами своєї діяльності у зоні АТО-ООС. Її вже підписали майже 1200 людей.

Про це повідомив “Щоденному Львову” керівник доброчинного проєкту "Тризуб Дентал", капітан запасу Ігор Ященко, який зареєстрував електронну петицію на сайті Президента.

Він нагадав, що автори-лавреати вчинили свідому фальсифікацію: вигадали «створення і впровадження ними в зоні АТО (ООС) ефективної моделі стоматологічної допомоги з мережею стаціонарних та мобільних стоматологічних кабінетів». Кричущим фактом несправедливості є те, що ніхто з семи лавреатів держпремії не був у зоні АТО (ООС) жодного разу і не причетний ані до організації, ані до практичного надання стоматологічної допомоги військовослужбовцям та місцевому населенню прилеглих територій. Ніхто з лауреатів нічим і ніколи не долучався до створення мережі стаціонарних, а тим більше мобільних кабінетів.

На цю загальноукраїнську ініціативу відреагувала на своїй сторінці у Фейсбуці педагог з Донеччини Інна Долгушина (цитуємо дослівно). 

“У зоні АТО (ООС) надають стоматологічну допомогу лише лікарі-волонтери, військові стоматологи, патріотично налаштовані державні та приватно практикуючі лікарі.

Є люди, які за п'ять років розбудували афігєнний стоматологічний комплекс на фронті, який включає в себе стаціонарні кабінети і пересувні. Туди приїжджають лікарі з усієї країни аби надавати стоматологічну допомогу військовим і, що там казати, місцевим теж.

Все це за кошти самих стоматологів і волонтерів.

Да, так буває навіть на сьомому році війни.

За такий тривалий час вони досягли нереальних для деяких цивільних клінік показників - уявіть собі, що в Карлівці вони роблять бійцям КТ, ставлять під наркозом імпланти і ведуть на кожного з них електронну картку (потім можна лікувати зуби в іншому місці і лікар знатиме, що тобі робили). І все це зроблять якісь нереальні світила, які періодично читають лекції за кордоном, але цього тижня вони тут в Карлівці.

Вибачте, не виходить стисло. Це все важливо. Я не знаю звідки у них сили.

Я не знаю, як тендітні дівчата витримують дванадцятигодинні прийоми. Як лікарі, які до четвертої ранку не розгинають спину біля ургентного хворого, повертаються сюди ще на тиждень. А потім знову. І знову.

Я не знаю, як Igor Yaschenko за ці роки, які він буквально живе в Карлівці, ще не кинув на стіл ключі від машин, які вічно ламаються, не вимкнув світло в #Доміку і не повернувся в своє Запоріжжя і в бізнес, який залишив там заради того, щоб хтось одного разу сказав "іхтамнєт".

Виявилось, що за розвиток стоматологічної допомоги в АТО/ООС на державному рівні були відзначені зовсім інші люди.

Теж стоматологи, але ті, що жодного разу не були в тому АТО/ООС.

Ні. Ра. Зу. 

Ще раз.

Справа не в премії, бо шкодувати про якусь сотню тисяч гривень, стоячи поряд з обладнанням, вартістю в мільйони, або коли щойно встановив бійцям імплантів на 5К євро - брєд.

Справа не у визнанні, бо проект має безліч нагород і подяк від військових підрозділів чи ГОшок і отримав орден Народного Героя ще, коли це не було мейнстримом, перепрошую за сарказм.

Справа у ставленні Держави до волонтерського руху в Україні, до уваги до будь-якого роду допомоги військовослужбовцям”.

Сьогодні президент підписав указ на вручення державної премії лєвим лікарям (я жодного разу не ставлю під сумнів їх компетентність в області стоматології, ми говоримо про їх причетність до АТОшної стоматології), завтра він знівелює участь всіх волонтерів в ООС, а післязавтра озвучить відому всім фразу "іх там нєт" і не було ніколи.

От про що ця петиція. От чому її треба підписувати і моніторити щодня. Я знаю одне.

Якщо її зараз підпише кожен, хто отримав допомогу від ТризубДентал - голосів буде близько сорока тисяч”.

ПЕТИЦІЯ ТУТ:https://petition.president.gov.ua/petition/87574

Нагадаємо, щоб електронну петицію розглянув Президент, її  мають підтримати 25 тисяч осіб.dailylviv.com

До теми

20:00 27 листопада 2020 р.

Мер Львова Садовий утаємничив, на який компроміс готовий піти з Козловським і Кривецьким

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що під час місцевих виборів проти його кандидатури виступали нардепи Петро Порошенко і Віктор Медведчук.

Рубрика: Політика

14:42 27 листопада 2020 р.

Замість Лопачака Садовий хоче секретаря ЛМР від Європейської солідарності

Новообраному міському голові Львова Андрію Садовому не сподобалася ймовірна кандидатура секретаря міськради від ВО "Свобода". Опозиційна до мера депутатська більшість називала претендентом на цю посаду Маркіяна Лопачака.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу