4 з 5 українців не впевнені, що Україна зможе відбити напад рф без західної допомоги

19:23 19 лютого 2024 р.

Фото до новини

Більшість українців вважає малоймовірним захоплення росією нових територій.

У рамках двадцять шостої хвилі загальнонаціонального опитування Соціологічною групою Рейтинг було проведене дослідження динаміки суспільних настроїв населення України, пише DailyLviv.com.

На думку 36% опитаних, справи в Україні йдуть у правильному напрямку, натомість 45% вважають, що справи рухаються у неправильному напрямку.

Старші респонденти мають загалом більше оптимізму. Серед українців віком 51+ рух справ оцінюють позитивно 44% (проти 39%, які вважають, що справи рухаються у неправильному напрямку).

На питання  "Які дві емоції респонденти відчувають, коли думають про Україну?", найчастіше називали гордість (56%), потім сум (39%) і страх (21%).

Абсолютна більшість респондентів (85%) в цілому впевнені, що Україна зможе відбити напад рф.

79% не впевнені, що без західної допомоги вдасться перемогти.

На запитання "Що потрібно Україні для перемоги?" найчастішими були відповіді, пов’язані зі збільшенням зброї (46%). На другому місці за частотою називали необхідність побороти корупцію (34%).

Більшість українців вважає малоймовірним захоплення росією нових територій (64%).

Більша частина не вірить також у масові заворушення/протести (53%). Так само більша частина вважає скоріше малоймовірним встановлення військової диктатури.

Більш ймовірними загрозами українці вважають загострення економічної (48%) та політичної (45%) кризи.

Зауважмо, що автори опитування не зазначають, на чиє замовлення воно було проведене.

Нагадаємо, у березні 2022 року, 88% опитаних вірили у те, що Україна зможе відбити напад Росії. Чи не щодня цей показник зростав. Лише 10% не мали такої впевненості. Віра у перемогу переважала в усіх регіонах країни.  

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів