Студенти Львова 30 років тому йшли в Рух, а тепер – у «двіж»

13:23 22 грудня 2019 р.

У Львові настає «новоє врємя»: рейтинги найвпливовіших львів'ян визначають у Києві. Позаштатному раднику міського голови Андрія Садового це сподобалося.

Cтудентський мер Львова 2017-2019 рр. Олександр Николяк вважає, що першу п’ятірку найвпливовіших львів’ян за рейтингом глянцевого журналу “Новоє врємя” становлять справді впливові люди у Львові та в області. Тому цей рейтинг, за його словами, є “більш-менш об’єктивним і не дуже заангажованим”. Про він це заявив під час інтерактивної відеопрограми «Неформальна приміряльня»: кому найліпше пасуватиме мантія мера Львова-2020?» у Львівському пресклубі.

Нагадаємо, що до першої п’ятірки, за версією “НВ”, увійшли: 1. Андрій Садовий, мер Львова, 51 рік; 2. Ігор Кривецький, бізнесмен, 47 років; 3. Ярослав Дубневич, політик, бізнесмен, 50 років; 4. Олег Синютка, екс-голова Львівської ОДА, 49 років; 5. Богдан Дубневич, політик, бізнесмен, 57 років.

Головним кандидатом на посаду міського голови Львова на наступних виборах 26-річний Олександр Николяк бачить Андрія Садового, який має, на його думку, “мудрість, досвід і силу”.

Олександр одержав у НУ “Львівська політехніка” перший диплом магістра з комп’ютерних наук і здобуває тут зараз другий уже як юрист. Він не має поки що наміру йти в політику, бо переконаний, що 25-річні політики схильні користуватися думками, які їм нав’язують старші, досвідченіші політики і через це стають несамостійними. Політиком слід ставати у віці 35-40 років, щоб бути самодостатнім. Ось чому зараз для Олександра Николяка ближчою є громадська активність. Він - позаштатний радник міського голови Львова Андрія Садового з питань студентства. Впродовж останніх двох років Олександр Николяк разом із своєю командою організували багато соціальних проєктів.

- Два роки тому від громадських організацій Львова ми мали можливість податися на  конкурс молодіжної столиці України. Тоді ми виграли. Провели перший форум, який називався «Молодвіж». Назва – це тренд, який ми створили самі. Як ми використовуємо це слово, так воно і буде звучати. Потім створили молодіжний центр із такою назвою. Депутати не хотіли з першого разу голосувати за нього, але ми їх листами переконали, що це є тренд, що це класна назва для молоді, – згадує Олександр Николяк.

На репліку ведучого відеопрограми Романа Шостака про те, що студенти у Львові в час російської воєнної агресії на Донбасі надали офіційного статусу сленговому російському слову “двіжуха”, Олександр Николяк, зокрема, відповів, що “ми обрали те, щоби зайшло молоді під сучасний лад”.

“Яку оцінку з української мови поставила вам у національному університеті “Львівська політехніка” професорка Ірина Фаріон?” , - запитав ведучий. “У мене не викладала Ірина Фаріон, на жаль або на щастя, - відповів Олександр Николяк. -  У школі у мене було 11 балів, а на першому курсі - 88 зі 100 можливих”.

“Нинішнє студентство не формує думки, а підлаштовується”, - зауважив щодо цієї навколольвівської мовнокультурної дискусії львовознавець Іван Радковець. А ось директорка Академії професійного бухгалтера Людмила Шахно зауважила, що відвідувала локацію цього молодіжного фестивалю і їй сподобалася його культурна атмосфера. Російськомовної попси вона там не чула.

У третьому випуску інтерактивної відеопрограми “Неформальна приміряльня: кому найбільше пасуватиме мантія мера Львова-2020” взяв участь також суддя-спікер Личаківського районного суду м.Львова Сергій Гирич.

Замість довідки

Слово “рух” є в українській, польській, чеській, білоруській мовах. В українській мові також є слово “двигати”.  Слово “движение” – у болгарській і російській. Перший (установчий) з'їзд Руху відбувся 8-10 вересня 1989 року в Києві, у конференц-залі Київського політехнічного інституту, під назвою «Народний Рух України за перебудову».

"Щоденний Львів" писав про те, що Сихів повністю формує ідеологію Львова, на думку львовознавця Івана Радковця


Відео: Львівський прес-клуб

До теми

11:50 15 травня 2021 р.

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Командувач 7-го командування з підготовки ЗС США бригадний генерал Крістофер Норі та командир 5-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС США генерал-лейтенант Джон Колашескі провели робочу зустріч із командувачем з підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенантом Олександром Павлюком та начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павлом Ткачуком.

Рубрика: Політика

21:57 14 травня 2021 р.

Зеленський виганяє з України пів тисячі злодіїв у законі: іноземців і своїх

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому було ухвалено рішення про застосування санкцій до представників кримінальних угруповань, затверджено Стратегію розвитку кібербезпеки та погоджено створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу