Сихів повністю формує ідеологію Львова, – львовознавець | Новини Львова

Сихів повністю формує ідеологію Львова, – львовознавець

16:39 21 грудня 2019 р.

  • 0

Таку думку висловив Іван Радковець, львовознавець, екскурсовод, культуролог під час відеопрограми «Неформальна приміряльня»: кому найліпше пасуватиме мантія мера Львова-2020?».

- Посада керманича у Львові – «міський голова». Головою завжди називали керманича села. Оскільки в нас у країні почали називати головами очільників міст, то наші міста почали перетворюватися на села. У 17-18 столітті людина не мала права одержати статус городянина, якщо вона тут не мала своєї сім’ї. Якщо діти особи вчилися за межами міста, то шлях до керування містом був їй закритий. Чи буде дбати людина про місто, у якому не живе її сім’я? Зараз Сихів повністю формує ідеологію міста, – вважає львовознавець, який називає себе сихівчанином з 1982 року.

Він переконаний, що мер, передусім, має бути професіоналом. Без професіоналізму не може бути ні двірника, ні президента. Професіоналізм визначається  словом «фаховість». Людина, яка йде на посаду мера, мусить мати фахові знання, вміти опрацьовувати інформацію, комунікувати. 

За його словами, Львів як культурна столиця, втрачає свій статус. 

- Це помітно за категоріями туристів, які з’являються у Львові. 2021 року постане питання повернення Львова до культурної столиці. Туристам я розповідаю про Міхала Міхальського, який був сиротою і став президентом міста Львів. Коли у Львові відкривали пам’ятник королю Яну ІІІ Собеському, він тричі обійшов навколо пам’ятника, подивився на коня і сказав: «Я би ліпше підкував». Це - міський голова, який володів  ремеслом, одержав добру освіту, а не через певні посади прийшов до керівництва міста, – розповідає Іван Радковець.

Іван Радковець вважає, що Львів стоїть на шляху Венеції, Кракова. Вони почали відмовлятися від туристів, які не цікавляться культурною спадщиною.  

Іван Радковець згадує, що раніше Львів спроможний був змінити ідеологію, світогляд тих, хто сюди приїздив.

За його словами, в радянський час до Львова відряджали комуністів боротися із українським націоналізмом. А за два-три роки цих людей "засуджували за український буржуазний націоналізм". Львів має свою традицію і перевиховує людей. 


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:39 6 серпня 2020 р.

Оренда авто у Львові - більше можливостей для незабутніх вихідних у старовинному місті

Старовинний Львів — магічне місце, яке цікавить і любителів архітектури, і тих, хто цікавиться історією країни. А також це чудове місто, де безліч сучасних розваг, на будь-який смак.

Рубрика: Культура

16:25 6 серпня 2020 р.

Завтра у Львові відкриють мозаїку Патика, яку зруйнував забудовник (відео)

Відновлення мозаїки «Море і риби» на колишньому магазині «Океан», що на вул. Володимира Великого, 26, на стадії завершення. Як повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку, вже завтра забудовник планує забрати паркан і всі містяни зможуть побачити стан робіт.

Рубрика: Культура

14:57 6 серпня 2020 р.

У Львові зніматимуть європейське кіно. Рух транспорту перекриють. Графік

У Львові зніматимуть велике європейське кіно. З 7 серпня до 11 серпня у центрі міста проводитимуть зйомки польського кримінального серіалу за твором Марека Краєвського. Впродовж цих днів у Львові працюватиме близько 90 осіб знімальної групи, акторів, каскадерів із Польщі. Режисер стрічки — Борис Ланкош.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доля львівських "Карпат"

Рубрика: Спорт

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Львівська ОТГ: проблеми і рішення

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу