28 квітня та 9 травня у Львові остерігаються провокацій

09:28 24 квітня 2014 р.

Сутичка прихильників ВО «Свобода» та представників проросійських організацій у Львові 9 травня 2011 року

Сутичка прихильників ВО «Свобода» та представників проросійських організацій у Львові 9 травня 2011 року
Фото: Reuters

Зокрема про них попереджає народний депутат від ВО «Батьківщина» Ігор Васюник.

Як унеможливити провокації у Львові 28 квітня – у день заснування дивізії СС «Галичина», а також 9 травня – у день Перемоги? Це запитання вже сьогодні хвилює львів’ян і громадських активістів міста. Адже від народних депутатів раніше лунали заяви про те, що російські спецслужби готують провокації у Західній Україні.

Влада Львівщини попросила громадські і політичні організації не проводити масові заходи до річниці створення дивізії СС «Галичина». У Львівській міській раді повідомили кореспонденту «Радіо Свобода», що від організації «Рідна земля» подано заявку на проведення параду вишиванок з нагоди річниці заснування дивізії СС «Галичина» – українського національного військового формування у складі німецької армії, 

Щодо заходів на 9 травня, то наразі ніхто з осередків заявок не подав. Водночас мерія ще не зверталась із позовом до суду щодо скасування масових заходів у місті цими вихідними.

Марш, який називатиметься парадом величі духу, відбудеться 27 квітня – напередодні річниці – незалежно від рішення міської влади чи позиції політиків, про це вже заявили активісти громадської організації «Рідна земля». Вони обіцяють, що близько півтисячі людей візьмуть участь у заході.

У минулі роки патріотично налаштована молодь вшановувала дивізійників, одягнувши вишивані сорочки, тримаючи у руках націоналістичну символіку, герб дивізії «Галичина». Торік парад вишиванок дискредитувала група людей у чорному, яка вигукувала ксенофобські гасла.

Чиновники області проти масових заходів

Львівські облдержадміністрація і рада, очолювані представниками ВО «Свобода», просять громадські і політичні осередки не проводити масових заходів з нагоди річниці заснування дивізії СС «Галичина», щоб уникнути можливих провокацій, які планують деструктивні сили. Влада закликає вшанувати загиблих молебнем і спілкуванням із дивізійниками. 

За інформацією народного депутата України від «Батьківщини» Ігоря Васюника, 28 квітня і 9 травня готуються провокації у Львові. Але нардеп не уточнив те, які саме. 

Парламентар вважає, що влада, правоохоронці і політики не мають допустити, щоб російський президент Путін називав Львів «центром неофашизму». Ігор Васюник каже: «Я вже зустрічався з прокурором області, а сьогодні ще й керівником СБУ, розмовлятиму з усіма політичними силами, в тому числі від ВО «Свобода».

За його словами, МВС має якнайшвидше представити нового начальника міліції Львівщини. Бо це великий ризик залишити область без очільника міліції на 28 квітня і 9 травня. 

Альтернатив вшанування героїв чимало 

У Львові звучать різні пропозиції стосовно того, як уникнути провокацій і вшанувати дивізійників. Зокрема, можливий виїзд до меморіалу воїнам на горі Жбир, що у селі Ясенів Бродівського району і у село Червоне Золочівського району, де є військовий цвинтар вояків дивізії «Галичини», Червоної армії, інших військових формувань. 

Генерал у відставці й кандидат історичних наук Ігор Рєпін зазначає: «Нам треба бути толерантними, як до однієї, так і до іншої сторони, потрібно поважати їхню думку і минуле, і не допустити зіткнення. Ветеранів Великої Вітчизняної війни потрібно організувати десь в окремому місці, щоб вони згадали минуле, поспівали, і розвезти їх додому».

Львівські комуністи планують прийти із червоним прапором

Тим часом львівські комуністи і антифашистський комітет не планують 9 травня проводити парад, а візьмуть участь у заходах ветеранської організації на Пагорбі Слави у Львові, де знаходиться меморіал радянським воїнам. Вони прийдуть з червоними прапорами і стягами перемоги, бо це не заборонено законом. 

Власне через червоні прапори у 2011 році на цьому місці трапилась бійка між комуністами і націоналістами, зокрема депутатами-свободівцями, було поранено молодого чоловіка. Тоді у Львів приїхали «свободівці» і з Тернопільщини. 

Підполковник міліції у відставці Іван Жилюк розповів кореспонденту «Радіо Свобода», що три роки тому провокацію у Львові організувала тодішня центральна влада. Міліціонер у відставці наголосив: «Правоохоронці не могли зарадити цим провокаціям, адже останні були організовані на державному рівні. У Львів привезли спеціальні організовані загони, їх прикривали на найвищому рівні для того, щоб вони організували тут необхідні провокації».

Нині Львівщиною керують представники партії «Свобода», яка має більшість у Львівській міськраді. І саме від цієї політичної сили залежатиме ситуація у Львові 28 квітня і 9 травня, так вважає чимало львів’ян.

Про це інформує журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук.

Як повідомляв «Щоденний Львів», народний депутат від ВО «Батьківщина» Геннадій Москаль попередив, що у Львові, Івано-Франківську й Тернополі заплановано марші псевдонацистів для залякування жителів Сходу, а вчора голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех провела з цього приводу нараду зі силовиками.

dailylviv.com

До теми

13:13 19 січня 2022 р.

Місцеві вибори 2022: затверджено величину грошової застави для кандидатів

Центральна виборча комісія постановою від 14 січня 2022 року №8 затвердила середні норми видатків міських, районних у місті, селищних, сільських територіальних і дільничних виборчих комісій на підготовку та проведення місцевих виборів на 2022 рік.

Рубрика: Політика

23:14 18 січня 2022 р.

Військові літаки доставили в Україну з Великої Британії нові протитанкові засоби (відео)

До України прибула нова партія міжнародної технічної допомоги від Великої Британії Збройним Силам України. Цього разу партнерами було надано нові легкі протитанкові засоби.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу