12 правників сформують «Чорну Книгу порушень прав людини в Україні»

15:16 29 січня 2014 р.

  • 0
  • 2511


Фото: korrespondent.net

Найавторитетніші фахівці у галузі права та колишні політв’язні збиратимуть докази для cпеціального трибуналу за фактами порушення прав людини під час мирних протестів в Україні. Провідні юристи створили Комісію з розслідування порушень прав людини в Україні.

Про це засновники Комісії розповіли на прес-конференції 29 січня 2014 року в прес-центрі Національної спілки журналістів України.

Мета створення комісії — розслідування порушень прав людини під час реалізації громадянами права на мирні зібрання, починаючи з 30 листопада 2013 року. Комісія — перший крок до трибуналу над злочинцями винними у вбивствах, каліченні, катуваннях та викрадені громадян нашої країни, інформує прес-служба комісії.

“З вищою мірою відповідальності перед народом України, висловлюючи глибоке занепокоєння станом дотримання в Україні прав та свобод людини, беручи до уваги соціально-політичну ситуацію, що складається у державі та необхідність термінового реагування, сьогодні, 27 січня 2014 року, у місті Києві, будучи повноважними учасниками установчих зборів, спільно оголошуємо про створення Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні на постійній основі”, — ідеться в установчому документі, який підписали засновники Комісії.

Про структуру і  плани роботи комісії розповіли учасники прес-конференції: Володимир Василенко, Надзвичайний і Повноважений посол України, професор НаУКМА, д.ю.н., суддя міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії у 2002-2005 роках, а також представник України в комісії (раді) ООН з прав людини у 1989-1991, 1995-1998, 2005, 2006—2010 рр., Олег Березюк, голова Українського юридичного товариства, Микола Сірий, кандидат юридичних наук, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Володимир В`ятрович, кандидат історичних наук, активіст Громадського сектора Євромайдану. 

Комісія об’єднала 12 авторитетних правників, а також правозахисників і колишніх політв’язнів. Головою Комісії став Надзвичайний і Повноважний Посол України, суддя міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії професор НаУКМА д.ю.н. Володимир Василенко. До складу увійшли: Василенко Володимир, Березюк Олег, Шевчук Станіслав, Зісельс Йосип, Сверстюк Євген, Кисіль Василь, Козюбра Микола, Курдельчук, Сірий Микола, Овсієнко Василь, Антонович Мирослава, Батрин Станіслав. Секретар комісії Кушнір Юрій.

Історик та активіст Громадського сектора Євромайдану Володимир В’ятрович, відкриваючи прес-конференцію засновників Комісії, підкреслив, що створення такої незалежної комісії дає надію тисячам громадян на те, що масові порушення прав людини будуть зафіксовані, а їх виконавці покарані.

“Я учасник трьох останніх революцій в Україні, і навіть комуністична влада у 1989-91 роках не вчиняла таких дій, — говорить Володимир Василенко. — Ми незалежно і рівновіддалено збиратимемо і систематизуватимемо дані, які стануть підставою для спеціального трибуналу”. Він пояснив, що зокрема в Європейській конвенції з прав людини закладена можливість, коли одна з країн-членів подає до Європейського суду з прав людини позов стосовно іншої країни, де чиняться злочини проти людяності.

Комісія працюватиме за трьома основними напрямками — відновлення порушених прав громадян, інформаційно-роз’яснювальна робота, формування «Чорної Книги порушень прав людини в Україні». Над кожним із них працюватиме робоча група. Члени комісії розповіли про змістове наповнення основних спрямувань.

Сприяння відновленню порушених прав громадян (керівник групи Станіслав Батрин, кандидат юридичних наук, молодший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.): збір первинних даних, оприлюднення відомостей про факти порушень прав людини, контроль за розслідування правоохоронними органами випадків порушення прав людини, контроль за дотриманням гарантії справедливого правосуддя, підготовка висновків за фактами порушення прав людини та їх спрямування до міжнародних інституцій.

“Ми як громадяни не можемо підтримати позицію, яка зараз дискутується в парламенті, що можна амністувати “Беркут” — такого не може бути у правовій державі. Для цього комісія готуватиме незалежний висновок по фактах і винуватцях порушень прав людини. Учасники комісії не союзники опозиції чи влади — вони союзники у своїй вірі у правову державу”, — пояснив Станіслав Батрин.

Інформаційно-роз’яснювальна робота (керівник групи Олег Березюк, голова Українського юридичного товариства, громадський діяч, правозахисник): інформування громадян та організацій про їх права та обов’язки, необхідну поведінку в умовах масових демонстрацій, роз’яснення правоохоронним органам щодо необхідної поведінки в умовах масових демонстрацій, комунікація з правоохоронними органами та іншими органами державної влади з метою попередження порушення прав людини, їх термінового припинення, забезпечення неупередженого інформаційного розслідування випадків порушення прав людини, комунікація з міжнародними інституціями на предмет порушення прав людини в Україні.

“Слабкість правоохоронних органів призвела до того, — наголосив Олег Березюк, — що деякі політики могли вчинити дії, які створили можливість для введення надзвичайного стану”.

Формування «Чорної Книги порушень прав людини в Україні» (керівник Микола Сірий, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.) відбуватиметься за таким планом: збір та систематизація підтверджених у встановленому законом порядку відомостей про факти порушень прав людини в Україні, групування випадків порушення прав людини за критеріями, прийнятними для надання оцінки міжнародними інституціями, публічне документування порушень прав людини у вигляді створення «Чорної Книги порушень прав людини в Україні».

“Наше ключове завдання — систематизувати всі випадки порушень прав людини, виділити типові, окреслити тенденції та закономірності, що має значення для надання загальної оцінки подіям, — сказав Микола Сірий. — Специфіка злочинів, які зараз чиняться, що вони мають подвійну юрисдикцію: національну і міжнародну. Систематизація покаже загальні тенденції і тоді визначиться та міжнародна інституція, куди спрямуються вимоги українського народу щодо правосуддя. Зараз такої інституції може ще й не існувати, вона, як і Нюрберзький трибунал, може бути створена після завершення подій”


dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

09:20 16 лютого 2019 р.

У Львові презентуватимуть книгу британського політолога

У суботу, 16 лютого, об 11:00 у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука на площі Ринок (№9) розпочнеться презентація книги Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України».

Рубрика: Політика

  • 0
  • 336

20:55 15 лютого 2019 р.

Чорні технології перейшли з телеекранів в інтернет, – експерт у Львові

Чорні технології приносять кандидатам додаткових 2-3% голосів. Тому ніхто від них не відмовиться. Разом з тим ці технології перетворюють вибори на фарс. А ось виборці дуже швидко втомлюються від цього і втрачають інтерес до виборів.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 1146

19:29 15 лютого 2019 р.

У ЗМІ повертаються «темники», – голова ГО у Львові

Після того, як кандидати в Президенти України Юлія Тимошенко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко та інші підписали Меморандум про чесні вибори, проти них розпочали провокації за принципом чорних виборчих технологій.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 825

18:55 15 лютого 2019 р.

Гіперболізація своїх досягнень – це чорні передвиборчі технології, – політолог у Львові

За допомогою чорних технологій політики маніпулюють думкою та свідомістю громадян і викривляють інформацію. Але громадяни не розуміють, що ними маніпулюють.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 462

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Гендерна політика влади - виклик для українського християнства

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу