Завтра у Львові розпочнеться Міжнародний науковий конгрес

16:12 28 вересня 2015 р.

Лауреат Нобелівської премії, професор  Корнельського університету Роалд Гоффман

Лауреат Нобелівської премії, професор Корнельського університету Роалд Гоффман
Фото: скріншот з «YouTube»

29 вересня – 2 жовтня в Національному університеті «Львівська політехніка» відбудеться представницький Міжнародний науковий конгрес «Сучасні напрямки в хімії, біології, фармації та біотехнології», на якому головуватиме Нобелівської премії Роалд Гоффман.

«29 вересня – 2 жовтня ц.р. в Національному університеті «Львівська політехніка» відбудеться представницький Міжнародний науковий конгрес «Сучасні напрямки в хімії, біології, фармації та біотехнології». Головуватиме на конгресі лауреат Нобелівської премії, професор  Корнельського університету (США) Роалд Гоффман», – повідомили сьогодні, 28 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі «Львівської політехніка», де також розповіли:

«Відкриття Конгресу відбудеться 29 вересня в актовій залі головного корпусу університету (вул.С.Бандери, 12). Початок – о 12:00. Співголови програмового комітету Конгресу – професор державного університету Джексона Єжи Лєщинські (США) та професор  Інституту хімії та  хімічних технологій Львівської політехніки Володимир Новіков.

Організаторами Конгресу виступають Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка», Державний університет Джексона (США), Національна академія наук України та Державний фонд  фундаментальних досліджень України. Участь у ньому візьмуть представники Болгарії, Литви, Німеччини, Польщі, США, Туреччини, України, Франції, Швейцарії та інших країн.

У рамках Конгресу лауреат Нобелівського премії професор Роалд Гоффман виступить з науково-публічною лекцією «Основні хімічні акценти: три погляди науки у культури». Лекція відбудеться 30 вересня в актовій залі І навчального корпусу на вулиці Карпінського,2/4). Початок – о 10.15.

Американський хімік (органічна та квантова хімія), поет, драматург і філософ Роалд Гоффман – наш земляк.. Він народився 18 липня 1937році у родині випускника Львівської політехніки інженера Гілеля та вчительки Клари Сафран  у місті Золочеві Львівської області. Лауреат Нобелівської премії (1981року) – за розробку теорії протікання хімічних реакцій, що значно розширює можливості для планування хімічних експериментів. 

З початком німецької окупації (1941 рік) родина опинилася в нацистському «трудовому таборі», звідки 1943 року їй вдалося втекти, але батька, який залишився, нацисти звинуватили в організації масової втечі й розстріляли. Решту родини переховував на горищі школи український вчитель в селі Уневі. 

Після приходу червоної армії родина виїхала до Кракова, де мати Роалда вийшла заміж за Пауля Гоффмана, який усиновив осиротілого хлопця. 1946 року родина Гоффманів опинилася у Німеччині й Австрії, де жила в таборах для «переміщених осіб». 1949 року вони отримали дозвіл на переїзд до США.

У 1958 році Роалд закінчив Колумбійський університет зі ступенем бакалавра медицини, у 1962 – отримав ступінь доктора хімії (Гарвардський університет). Спеціалізувався в Гарвардському та Московському університетах, а також в Упсалі (Швеція).

Перший значний науковий успіх до Р. Гоффмана прийшов на початку 1960-х років, коли він запропонував метод розрахунків елементарних орбітальних молекул. Його основні наукові дослідження стосуються хімічної кінетики та вивчення хімічних реакцій. 

1981 року він  спільно з японським ученим Фукуі Кен'іті здобув Нобелівську премію з хімії.

Член Національної академії наук США, Американської асоціації фундаментальних наук, Міжнародної академії квантово-молекулярних досліджень, Американського фізичного товариства. Почесний доктор Королівського технологічного інституту в Швеції і Йєльського університету.

Він – автор п’яти поетичних збірок, 114 окремо надрукованих поем і трьох театральних п'єс.  Вільно володіє  німецькою, російською, французькою та шведською мовами, чудово розуміє українську та польську. Роалд Гоффман цікавиться життям своєї Батьківщини: 2006 року відвідав рідний Золочів, де брав участь у відкритті пам'ятника євреям,.

Листується із земляками – золочівцями та тернопільчанами. «Україна – обітована земля мого серця» – написав він у листі до мешканців Золочева.  У 2013 був серед західних інтелектуалів, які підписали звернення світової академічної спільноти на підтримку українського Євромайдану».

Як інформував «ЩЛ», 30 вересня у Львові прочитає лекцію лауреат Нобелівської премії Роалд Гоффман.

dailylviv.com

До теми

10:49 24 жовтня 2021 р.

Здорове старіння: вчені розробили метод видалення пошкоджених клітин

Вчені розробили антитіла, які знищують старі, нефункціональні клітини, які залишилися в організмі. Це спосіб вилікувати хвороби, пов’язані зі старінням, і навіть уповільнити старіння, кажуть дослідники.

Рубрика: Наука і техніка

18:24 23 жовтня 2021 р.

Львівщина замовила найбільше фахівців з професійно-технічною освітою

За інформацією Міністерства освіти і науки України, найбільша кількість вступників за регіональним замовленням у Львівській області. До закладів професійно-технічної освіти Львівщини вступили 8255 учнів.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу