Які технології вибрати для автоматизації складу та логістики?

21:00 19 грудня 2024 р.

Фото до новини

Для того, щоб залишатися конкурентоспроможними, сучасні підприємства активно інвестують у передові технології та інноваційне обладнання.

З кожним роком все більше компаній переносять свої бізнес-процеси в онлайн-простір. Це особливо актуально для підприємств, які займаються продажем товарів. Електронна комерція відкриває перед бізнесом широкі перспективи й дозволяє охоплювати різні ринки, в тому числі й міжнародні. Однак для успішної роботи бізнесу, особливо якщо мова про великі масштаби, необхідно налагодити логістику та управління складом. Це стосується як інтернет-магазинів із власними складами та службами доставки, так і виробничих компаній, які самостійно забезпечують перевезення своєї продукції. Для того, щоб залишатися конкурентоспроможними, сучасні підприємства активно інвестують у передові технології та інноваційне обладнання. Вони дозволяють у рекордно короткі терміни автоматизувати склад та логістику й вивести підприємство на зовсім інший рівень.

Які продукти допомагають автоматизувати склад?

Коли склад перевищує площу 1000 м², без автоматизації його робота стає хаотичною. Якщо на складі все зав'язано тільки на ручній праці, це призводить до пересортування, недостач та повної залежності від тих співробітників, які працюють вже давно й знають де що знаходиться. Автоматизація складу в такому випадку стає необхідною умовою для ефективної роботи.

Іноземні, а тепер й вітчизняні компанії активно інвестують у систему управління складом WMS. Це для України відносно новий продукт, тоді як в Європі та США його успішно використовують вже кілька десятків років. Автоматизація складу можлива завдяки компанії UIS https://uislab.com/uk/ та іншим вітчизняним розробникам. Завдяки тому, що продукт WMS нарешті створюють на українському ринку він став значно доступнішим для вітчизняного бізнесу.

Warehouse Management System (WMS) - це спеціалізована система управління складом, яка оснащується додатковою інфраструктурою, такою як сканери штрих-кодів та принтери.

До основних переваг WMS можна віднести:

  1. Багатофункціональність. Система підтримує автоматизований облік, комплектування замовлень, прийом та відвантаження товарів, а також контроль продуктивності працівників.
  2. Легкість застосування. Для початку роботи достатньо пройти мінімальний інструктаж.
  3. Швидка окупність. Вкладені кошти повертаються протягом першого року експлуатації.

Щодо окупності, то такий період можливий лише якщо інвестувати у вітчизняний продукт. Іноземні аналоги коштуватимуть вдесятеро дорожче, притому що якість обох варіантів на однаковому рівні.

Як можна автоматизувати логістику?

Для логістики створено не менш ефективний продукт ніж WMS. Повна автоматизація логістики можна завдяки TMS (Transportation Management System). Це інноваційне рішення для оптимізації логістичних процесів.

Ось, які переваги TMS можна виокремити:

  • Цифровізація документації. Вся інформація зберігається в електронному форматі, що спрощує доступ до даних та історії операцій;
  • контроль над роботою кур'єрів. Програма дозволяє аналізувати їх завантаження, запобігаючи простоям та перевантаженням;
  • гнучкість доставки. Система дозволяє надавати клієнтам унікальні послуги, такі як вибір часового вікна доставки. Це дуже зручно, адже клієнти можуть вибрати час, коли до них повинен приїхати кур'єр і не витрачати на очікування весь день;
  • оптимізація маршрутів. TMS автоматично формує та коригує маршрутні листи, враховуючи форс-мажори.

Загалом, власник компанії або керівник логістичного відділу буде завжди тримати руку на пульсі та знати все, що відбувається на кожному з етапів доставки того чи іншого вантажу.

Яке "розумне" обладнання існує для складу та логістики?

Вищеперелічені системи WMS та TMS - це програмне забезпечення, однак існує ще й автоматизоване обладнання. Його складно назвати робототехнікою, адже таке обладнання не замінює повністю працівників, однак дуже сильно спрощує їм роботу.

Ось, що сюди можна віднести:

  1. PTL-системи. Ідеальні для візуального сортування товарів. Вони пришвидшують сортувальні процеси вдвічі та мінімізують наявність помилок.
  2. Сортувальні лінії. Ефективні для компаній, що працюють із великими обсягами вантажів. Є й альтернативи для сортування негабаритних посилок. Таке обладнання називається Switch Sorter.
  3. Комплекс Metrix. Допомагає автоматизувати процес зважування та вимірювання посилок. Тобто працівникам не потрібно більше вимірювати габарити вантажів, чи писати ці параметри наугад спираючись на середньостатистичні дані. Система вимірює все автоматично та за лічені секунди.

Ці рішення можна використовувати як окремо, так і у поєднанні одне з одним. Багато з них доступні на умовах SaaS, що дозволяє бізнесу орендувати програмне забезпечення замість його купівлі.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів