Ядерний потенціал України не втрачено (відео)

20:56 1 квітня 2014 р.


Фото: unian.ua

«Ресурс є. Голови є. Грошей немає», – розповідають експерти про можливість створення бомби.

«Ядерний потенціал України не втрачений, навіть якщо немає «загублених» снарядів. В України може бути можливість завдати ядерний удар. Попри без'ядерний статус країни, на теренах України могли залишитися ядерні бомби. Їхня потужність настільки велика, що може буквально перетворити ворога на «ядерну пустелю»», – йдеться в сюжеті програми «Гроші».

Відео – тут: http://tsn.ua/ukrayina/v-ukrayini-mogli-zalishitisya-atomni-bombi-yaki-mozhut-peretvoriti-voroga-na-radioaktivniy-pil-342984.html

Україна проміняла ядерну зброю на міжнародні гарантії свого суверенітету. Але вони не виконуються. Тому журналісти програми вирішили розібратися, чи здатна Україна відновити свій ядерний потенціал та не виконувати умови договору.

Виявляється, Україні не вистачає лише грошей для створення бомби. Спеціалістів у країни ціла армія, ресурси також є. Присутні навіть носії, які можуть відправити бомбу на територію ворога, та унікальна техніка світового зразка для створення боєголовок. Та й палива для ракет вистачить на десять років.

«Грошей немає. Все є. Ресурс є. Голови є. Грошей немає», – розповідають експерти про можливість створення бомби. Та грошей потрібні мільярди.

Але якщо на виділення коштів поки що чекати не варто, то можливість віднайдення старих запасів ніхто не відкидає. Під час роззброєння з України мало бути виведено 1272 ядерних боєголовок. Одна з них зникла. Таємно перепродати її іншим державам було неможливо, адже мова йде про ядерний боєприпас у 550 кілотонн. Для порівняння, у бомбі скинутій на Хіросіму, було усього 12.

Крім того, на теренах держави загубилися два важких стратегічних ядерних бомбардувальники. Ядерні ракети УР-100Н УТТХ офіційно були ліквідовані у 99 році, а через  роки виявилось, що в схронах країни їх ще 31 одиниця.

Тому дехто з професорів не на камеру припускає, що можливо мільярдів і не знадобиться. Теоретично випадково загубленого в Україні ядерного арсеналу могло б вистачити на десяток превентивних ударів, які б заспокоїли норов агресора.

Про це повідомляє сьогодні, 1 квітня, «ТСН.ua».


Відео: Мир Скандалов

dailylviv.com

До теми

20:38 13 листопада 2020 р.

Із 16 листопада закладам профосвіти рекомендовано організувати навчання у змішаній формі – лист МОН

Із 16 листопада закладам професійної (професійно-технічної) освіти рекомендовано проводити навчання за змішаною формою з внесенням змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Важливо, що відвідувати заняття учні зможуть групами не більш ніж 20 осіб.

Рубрика: Наука і техніка

15:43 2 листопада 2020 р.

Навчання у школах Львівщини розпочали на всіх територіях, крім червоних

Із понеділка навчання на території «червоних» епідзон відбуватиметься дистанційно. На Львівщині до таких територій потрапили, за рішенням Державної комісії ТЕБ і НС, Пустомитівський та Сокальський райони.

Рубрика: Наука і техніка

17:10 30 жовтня 2020 р.

У двох районах Львівщини навчатимуться дистанційно, інші вирішуватимуть самостійно

Оскільки дві території області - Пустомитівський і Сокальський райони потрапили до червоної зони, в понеділок навчання на цих територіях відбуватиметься дистанційно.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу