Ядерний потенціал України не втрачено (відео)

20:56 1 квітня 2014 р.


Фото: unian.ua

«Ресурс є. Голови є. Грошей немає», – розповідають експерти про можливість створення бомби.

«Ядерний потенціал України не втрачений, навіть якщо немає «загублених» снарядів. В України може бути можливість завдати ядерний удар. Попри без'ядерний статус країни, на теренах України могли залишитися ядерні бомби. Їхня потужність настільки велика, що може буквально перетворити ворога на «ядерну пустелю»», – йдеться в сюжеті програми «Гроші».

Відео – тут: http://tsn.ua/ukrayina/v-ukrayini-mogli-zalishitisya-atomni-bombi-yaki-mozhut-peretvoriti-voroga-na-radioaktivniy-pil-342984.html

Україна проміняла ядерну зброю на міжнародні гарантії свого суверенітету. Але вони не виконуються. Тому журналісти програми вирішили розібратися, чи здатна Україна відновити свій ядерний потенціал та не виконувати умови договору.

Виявляється, Україні не вистачає лише грошей для створення бомби. Спеціалістів у країни ціла армія, ресурси також є. Присутні навіть носії, які можуть відправити бомбу на територію ворога, та унікальна техніка світового зразка для створення боєголовок. Та й палива для ракет вистачить на десять років.

«Грошей немає. Все є. Ресурс є. Голови є. Грошей немає», – розповідають експерти про можливість створення бомби. Та грошей потрібні мільярди.

Але якщо на виділення коштів поки що чекати не варто, то можливість віднайдення старих запасів ніхто не відкидає. Під час роззброєння з України мало бути виведено 1272 ядерних боєголовок. Одна з них зникла. Таємно перепродати її іншим державам було неможливо, адже мова йде про ядерний боєприпас у 550 кілотонн. Для порівняння, у бомбі скинутій на Хіросіму, було усього 12.

Крім того, на теренах держави загубилися два важких стратегічних ядерних бомбардувальники. Ядерні ракети УР-100Н УТТХ офіційно були ліквідовані у 99 році, а через  роки виявилось, що в схронах країни їх ще 31 одиниця.

Тому дехто з професорів не на камеру припускає, що можливо мільярдів і не знадобиться. Теоретично випадково загубленого в Україні ядерного арсеналу могло б вистачити на десяток превентивних ударів, які б заспокоїли норов агресора.

Про це повідомляє сьогодні, 1 квітня, «ТСН.ua».


Відео: Мир Скандалов

dailylviv.com

До теми

17:25 24 листопада 2021 р.

На Львівщині студентам дають вісім видів премій, але всі - по 6 тисяч гривень

В університеті Франка сьогодні нагородили студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які брали участь у конкурсі на здобуття премії. Премії вручали у галузі природничих і технічних наук. Грошові винагороди та відзнаки отримали дві сотні студентів із різних закладів Львова. Сума кожної премії - 6000 грн.

Рубрика: Наука і техніка

09:21 22 листопада 2021 р.

Сьогодні до школи повернулись учні, але у Львові й далі фіксують досить високу смертність,- Москаленко

Сьогодні до школи повернулись учні і молодших, і старших класів. Але у Львові й далі фіксують досить високу смертність серед мешканців.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу