Вступні випробування 2024: додано один предмет, тестування відбуватиметься впродовж одного дня - міністр

13:57 27 вересня 2023 р.

Фото до новини

Формат – національний мультипредметний тест, який міститиме 4 предмети, три обов’язкові та один – на вибір.

Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, пише Dailylviv.com.

За його словами, в умовах війни НМТ – це найбільш оптимальний варіант вступних іспитів, який забезпечує рівні умови для кожного вступника, незалежно від місця його перебування. 

"До переліку обов’язкових предметів додано історію України. Ми чудово розуміємо, що у країні війна, яка вносить свої корективи у можливість вступників готуватися. Відсутність очного навчання, повітряні тривоги та вимкнення світла…

Саме тому у 2024 році програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI - ХХІ ст. Адже так, у країні війна, і саме цей історичний період є дуже важливим для формування у молоді цілісного розуміння нашого минулого та його зв’язку із сьогоденням.

Важливий аспект: тестування відбуватиметься протягом одного дня із перервою. 2 предмети по 60 хв, перерва і ще 2 предмети по 60 хв. Це дійсно може бути важко. Але чому так? Бо це дає можливість вступникові з’явитися у пункті тестування лише один раз. Не потрібно двічі витрачати час на дорогу, особливо актуально це для тих, хто змушений їхати до сусіднього населеного пункту. Безпека та рівні умови – наш пріоритет. 

Відповідний законопроєкт вже на реєстрації у Верховній Раді. Утім, ми розуміємо, що вступники і педагоги дуже чекали на інформацію про модель вступних іспитів. Тож повідомляємо про формат НМТ уже зараз, щоб усі мали достатньо часу на підготовку",- зазначив міністр.

У 2024 році буде ДПА, але не для всіх

Львівщина здобула перше місце в Україні за результатами НМТ-2023

400 балів отримала одна учениця, 200 з одного предмета – 9 учасників: на Львівщині оголосили підсумки НМТ-2023

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів