У Польщі побільшало студентів з України

12:45 28 вересня 2018 р.


Фото: khustnews.in.ua

9% студентів-українців планують повертатися з Польщі додому, 29% хочуть переїхати в іншу країну ЄС, 28% хочуть залишитися в Польщі.

У польському Інституті публічних справ запевнили, що за три останніх роки кількість студентів з України зросла в Польщі з майже 10 тисяч до 35 тисяч 584. Саме стільки молодих людей з України навчалося у Польщі в 2016-2017-му навчальному році.

Згідно з опитуваннями, українці обирають країну над Віслою тому, що тут нижчі витрати на життя, ніж в інших країнах,  існує перспектива навчання без оплати чи з пільгами в оплаті,  можна легше потрапити на навчання, є можливість після закінчення вишу знайти роботу за спеціальністю, а також тому, що на даному відділі чи у даній вищій школі добра якість освіти. Інститут публічних справ звернув увагу на те, що хоча українці й мають, теоретично, деякі пільги в справах отримання візи чи роботи, та все ж, на практиці, студенти часто зустрічаються з певними труднощами.

Українські студенти на запитання, що могло б сприяти приїзду їхніх земляків на навчання до Польщі, говорили про надання стипендії, допомогу у питанні працевлаштування та забезпечення юридичних порад. Більшість студентів, які навчаються в Польщі, утримують батьки. Згідно зі статистикою, українські студенти отримують 1900 стипендій.

Лише 9% українських студентів планують повертатися додому. 29% хочуть переїхати в іншу країну ЄС, 28% українських випускників польських вишів хочуть залишитися в Польщі. А 26% студентів ще не знають про те, куди вони поїдуть.

Серед тих, хто хочуть залишатися в Польщі, головні причини цього рішення – вища зарплата, кращі умови життя та добрі можливості працювати за фахом. Опитування українських студентів було «Проведено серед понад 1000 осіб в Інтернеті з 28 березня до 4 травня 2018 року.

Про це повідомило «Польське радіо».

dailylviv.com

До теми

09:46 8 квітня 2021 р.

У садочках Львівської МТГ обіцяють відкрити групи ще для 700 дітей: де і скільки

Цього року мерія планує здійснювати ремонтні роботи у 8 дитячих садочках. Такі роботи дозволять відкрити ще 28 додаткових груп у закладах дошкільної освіти міста у 2021 році.

Рубрика: Наука і техніка

17:42 6 квітня 2021 р.

Рейтинг компактних смартфонів 2021 року

Останні кілька років простежується тенденція на збільшення дисплеїв смартфонів: виробники навіть придумали гнучкі гаджети з діагоналями більше 7 дюймів.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу