У Львові збирають кошти на облаштування обсерваторії

17:15 26 липня 2018 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

За результатами освітнього хакатону, який відбувся у Львові навесні, одним із переможців обрали проект обсерваторії на даху школи східних мов та східних єдиноборств «Будокан».

Про це повідомили в четвер, 26 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Передбачається, що обсерваторія буде доступною для всіх охочих та допоможе зацікавити школярів точними науками. Ця ідея посіла перше місце й отримала 20 тисяч гривень для початку реалізації ініціативи. Та для повноцінного втілення проекту в життя школа потребує допомоги львів’ян».

«Днями розпочалась активна кампанія із залучення коштів на проект через краудфандингову платформу «GoFundEd». Долучитись до збору можна за посиланням. Збір триватиме ще близько трьох місяців», – поінформували також у ЛМР.

«Як повідомляють ініціатори проекту, передбачається, що обсерваторія «AstroLviv» буде розташована на горищі школи на вулиці Шухевича. Відвідувати її зможуть не лише учні, але й усі охочі молоді науковці, що цікавляться астрономією», – розповіли також у ЛМР.

Директор школи «Будокан» Олександр Козловський розповів: «Це освітній і науковий простір, який поєднає в собі всі можливі ресурси, потрібні для реалізацій амбітних наукових проектів. Базою буде школа східних мов та східних єдиноборств „Будокан“ у центрі Львова. У нас є приміщення для цього, і вже є певний рівень цифрової компетентності учнів та вчителів, що дасть змогу розпочати цей проект одразу після закінчення ремонтних робіт і наповнення освітнього простору необхідним устаткуванням».

Олександр Козловський запевнив також: «Сучасний телескоп дозволить спостерігати й отримувати інформацію із космосу, а програмне забезпечення дасть змогу опрацьовувати і трансформувати цю інформацію за допомогою «3D»-принтера у моделі небесних тіл чи цілих сузір’їв, або ж перетворювати її в кейс-уроки та ділитися ними з усіма учнями України.

Директор школи розповів також: «Проект буде самоокупним, тобто ми у вільний від занять час зможемо надавати обсерваторію в користування молодим науковцям Львова та просто всім охочим подивитися на зорі. Наразі ми вже маємо розроблений проектний план, «3D»-візуалізацію простору, «3D»-принтер і людей, які вміють з ним працювати. Залишилось розробити проектно-кошторисну документацію, придбати телескоп, зробити ремонт приміщення у якому буде розташовано AstroLviv, та запросити молодого науковця-лаборанта, зацікавленого у постійному доступі до телескопа та програмного забезпечення».

«Для обсерваторії потрібно придбати телескоп «Celestron CPC 1100 GPS XLTб», камеру «ZWO «та лінзу Барлоу. Вартість проекту – близько 172 тисяч гривень. У рамках хакатону, команди-переможці гарантовано створюють свої проекти на GoFundEd.org та отримують соціальну інвестицію від платформи – перший внесок у краудфандингову кампанію», – поінформували також у міськраді.

dailylviv.com

До теми

14:03 19 червня 2021 р.

У Львові випустили 500 офіцерів тактичного рівня

Сьогодні, 19 червня, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що у Старичах відбулась церемонія випуску курсантів Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

Рубрика: Наука і техніка

09:41 18 червня 2021 р.

У Львові відкриють дитсадок, який ліквідували 24 роки тому

Через необхідність охоплення дітей віком 2-6 (7) років дошкільною освітою у Личаківському районі Львова, на вулиці Медової Печери, 13, буде створено заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 102. Це рішення на сесії ЛМР підтримало 46 депутатів.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу