У Львові відкрили «Школу вільних і небайдужих»

16:15 1 вересня 2017 р.


Фото: Павло Паламарчук

Учителі нової львівської школи приїхали на свято першого дзвоника велосипедами.

Сьогодні, 1 вересня, 1 Львові відбулося відкриття і перший дзвоник у новій «Школі вільних та небайдужих». За твердженням її творців, холдингу емоцій «!Fest», особливістю її є те, що вона не відтворює фінську чи британську модель школи, а є унікальною моделлю саме сучасної української школи.

Наразі у школі буде перший та підготовчий клас, в яких буде по 80 дітей. «Школа вільних і небайдужих» працюватиме як повна середня загальноосвітня школа 11 років у режимі повного робочого дня – з 8:15 до 19:00 (навчання – з 9:00 до 18:00). Її учні також матимуть триразове харчування, а після навчальних уроків – заняття в гуртках та секціях на території школи. Третину всіх занять діти перебуватимуть на вулиці за будь-якої погоди, тому гумовці та дощовики в списку обов’язкових необхідних речей кожного учня.

Саме 1 вересня на подвір’ї школи засвідчило про демократичний та нетиповий підхід до дітей. Зокрема, учителі «Школи вільних і небайдужих» приїхали на свято велосипедами, а учнів не змушували вишиковуватися строго по лінії та не забороняли пересуватися по двору під час урочистостей.

Операційний директор школи Олесь Пограничний пояснив: «Кожна дитина – це великий і цікавий всесвіт. Його треба вміти побачити і активувати. І спільним зусиллями ми це зробимо». 

Наповнення школи теж буде не типовим для України. На її території облаштували парник та міні-зоопарк, де діти спостерігатимуть та доглядатимуть за рослинами та тваринами. У школі також є міні-кухні, тихі зони для читання, просторі кабінети, пуфи, гамаки, проектори, екопідлога, спецобладнання в кабінеті праці.

Після чотирирічного навчання у школі, як запевняють творці школи, діти зможуть: спілкуватимуться англійською мовою на рівні А2 (вільно почуватимуться в англомовному середовищі), володітимуть знаннями загальної шкільної програми згідно держстандартів України, вмітимуть плавати двома стилями, легко користуватимуться електронно поштою та пошуковиками, будуть вміти їздити на двоколісному велосипеді та грати в малий теніс,вмітимуть надати першу медичну допомогу і навіть зможуть смачно приготувати їжу. 

Про це повідомили сьогодні, 1 вересня, в київському часописі «День», де також опублікували фоторепортаж із новї школи.

dailylviv.com

До теми

21:41 25 листопада 2020 р.

У ЗНО 2021 року внесли кілька змін

У цьогорічному ЗНО, відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України, є певні відмінності із попередніми роками. Для участі у ЗНО можна буде обирати п’ять предметів.

Рубрика: Наука і техніка

20:38 13 листопада 2020 р.

Із 16 листопада закладам профосвіти рекомендовано організувати навчання у змішаній формі – лист МОН

Із 16 листопада закладам професійної (професійно-технічної) освіти рекомендовано проводити навчання за змішаною формою з внесенням змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Важливо, що відвідувати заняття учні зможуть групами не більш ніж 20 осіб.

Рубрика: Наука і техніка

15:43 2 листопада 2020 р.

Навчання у школах Львівщини розпочали на всіх територіях, крім червоних

Із понеділка навчання на території «червоних» епідзон відбуватиметься дистанційно. На Львівщині до таких територій потрапили, за рішенням Державної комісії ТЕБ і НС, Пустомитівський та Сокальський райони.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу