У Львові відбудеться перший світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл

15:48 14 серпня 2018 р.

В облдержадміністрації запевнили: «17-22 серпня на Львівщині триватиме перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл».

Про це повідомили у вівторок, 14 серпня, в прес-службі Львівської ОДА. Директор її департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало зазначила: «Вперше за часів незалежності України на Львівщині відбудеться перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл. Захід має дуже велике значення, адже до нас, на Львівщину, прибудуть понад 200 учасників із 36 країн з усіх континентів світу. Ми переконані, що світове українство, кожен вчитель, який працює з українцями за кордоном – це та культурна дипломатія, яка створює імідж держави. Завдяки цим людям, ми можемо нести правду про події в Україні і займатися промоцією нашої держави, культури та мистецтва далеко за її межами».

«Форум складатиметься із двох частин – V Міжнародної конференції «Українська мова у світі» (17 серпня) та Лабораторії творчих ідей (18-22 серпня)», – поінформували також в облдержадміністрації.

Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Ірина Ключковська розповіла: «Родина, церква, школа – ось три чинники, які визначають нашого українця закордоном. Не буде школи – не буде української церкви, не буде української діаспори. Буде українська діаспора – сильнішою буде українська держава. А це в свою чергу активна підтримка і лобіювання наших інтересів на найвищому рівні. Український вчитель є усюди. І ті посили, які вони привезуть із собою після форуму, радіюють в інші середовища країн проживання. Це надзвичайно потужний посил для суспільства в цілому – важливість ролі українського вчителя, яка виховує для нас, для України, наших майбутніх симпатиків і людей, які організовуватимуть різну співпрацю».

 «Окрім того, на Форумі презентуватимуть перше соціологічне дослідження, проведене працівниками Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК), щодо стану та потреб сучасної українознавчої школи за кордоном. У межах Форуму відбудеться також і дефіле українських учителів із 36 країн у національному одязі від дизайнера Людмили Сєдової», – повідомили також в облдержадміністрації.

«Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл відбуватиметься під патронатом Марини Порошенко, дружини Президента України, голови Українського культурного фонду, голови Фонду Порошенка; під егідою Олега Синютки, голови Львівської обласної державної адміністрації. Співорганізатори форуму – іністерство закордонних справ України, Міністерство освіти і науки України, Львівська обласна державна адміністрація, Національний університет «Львівська політехніка», Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Світовий Конґрес Українців та Світова координаційна виховно-освітня Рада», – поінформували також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

22:04 7 травня 2021 р.

Вступ бакалаврів до магістратури-2021: відповіді на 24 запитання

Для вступників до магістратури, які складають ЄВІ/ЄВФФ, прийом заяв та документів розпочнеться 15 липня. Водночас для осіб, які не складають ЄВІ/ЄФВВ, прийом документів стартує 22 червня.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу