У Львові розпочався Форум електронного врядування (відео, оновлено)

16:54 18 вересня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Упродовж двох днів буде презентовано інноваційні технології і сервіси е-врядування всеукраїнського масштабу.

«Сьогодні у Львові стартував Форум електронного врядування. Упродовж двох днів буде презентовано інноваційні технології і сервіси е-врядування всеукраїнського масштабу», – повідомили сьогодні, 18 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також розповіли:

«На гостей форуму чекає понад 50 презентацій, відомі спікери, інноваційні рішення, мотиваційні дискусії, знайомство зі стратегією розвитку перших кроків до впровадження ID картки мешканця, нові сервіси, які змінюють історію електронного міста та багато цікавого.

Перший проректор Українського католицького університету Тарас Добко розповів: «Для нас велика честь приймати в цих стінах Форум електронного врядування. Для нас особливим є, що робота форуму співпадає з дуже важливим для нас проектом – відкриттям Магістерської програми з публічного адміністрування, на яку ми покладаємо великі надії.

Основним натхненням організаторів форуму є твір Рея Бредбері «451 градус по Фаренгейту». 451 градус за Фаренгейтом – температура, при якій загоряється папір. У Рея Бредбері палили книги для того, щоб було легше керувати натовпом, розвивати в людях почуття «стадності», автоматизму. У нас «книги горять» для того, аби навчити людей змінювати себе та світ, що тебе оточує, позбутись жорсткої бюрократії, перейти на новий щабель розвитку та змін».

Детальну інформацію про Форум, можна знайти на сайті http://itcity.lviv.ua/ та на https://www.facebook.com/egovforum. Організатори Форуму – Громадська організація «Смарт Львів» спільно з Львівською міською радою за підтримки генерального патнера – компанії «Київстар». Також підтримку забезпечують: посольство США, компанія «Microsoft», «Проект Fhi 360», «De Novo», Фонд імені Фрідріха Еберта, Украінський католицький університет, Проект «Розумне місто», «IСТ Сompetence Сenter».

У прес-службі міської ради також цитують розлогу промову міського голови Львова Андрія Садового під час відкриття форуму:

«Для нас велика честь, що ви сьогодні приїхали до Львова, і ми маємо можливість мати дуже відверту розмову. П’ять років тому тут був пустир, не було нічого. Але з`явилась ідея, з'явились добрі люди, які вирішили дати нове життя для Українського католицького університету.

Ми маємо честь у цій прекрасній архітектурі думати, творити, генерувати цікаві ідеї. Якщо приїдете сюди ще через два роки, то побачите велике студентське містечко. Це унікальний приклад в Україні, коли хороша думка отримала якісну матеріалізацію. 

Поруч будується бібліотека. В Україні будується нова надсучасні бібліотека. Де таке є? Таке може бути лише у Львові. Тому мені приємно, що так багато гостей є разом з нами. 

Наша мета – максимально спростити життя людей. Щоб кожна людина, яка хоче отримати ту чи іншу послугу, могла це зробити автоматично. Щоб мінімізувати корупцію, знищити - це дуже складно, наше завдання – мінімізувати до нуля, зробити усі процедури максимально простими, доступними.

Ми розповімо, що ми зробили у Львові. Ми будемо вчитись і слухати вас, що нам ще треба зробити. Наше завдання – щоб Україна була лідером. Сьогодні 7% грошей у світі – це новітні технології, це ІТ технології.

Думаю, років через п’ять це буде 14% грошей світу. Це дуже великий об'єм і тут є шанс для України. В Україні народжується дуже багато мудрих людей. Дай Бог нам через ІТ, через новітні технології максимально вичавити гідру корупції, яка заважає нам жити, спростити життя людям і мати комфорт. Дякую усім, хто сьогодні з нами».

Згодом у прес-службі міськради передали також «Щоденному Львову» промову міністра юстиції Павла Петренка на форумі:

«Без змін у цієї країни немає майбутнього. Як сказав Степан Бандера, сильну українську державу український народ може здобути лише через боротьбу і важку працю. Після Революції гідності ми отримали напівзруйновану країну з фактично знищеним державним апаратом, з відсутністю моделі урядування, за якою держслужбовець повинен бути тим, хто допомагає українцю, тим, хто його консультує у будь-яких буденних справах. Та зараз ми будуємо нову унікальну модель розвитку України – ту українську мрію, за яку багато поколінь наших пращурів віддавали своє життя, за яку зараз наші хлопці вмирають на Сході.

Щороку в міністерство юстиції звертається 21 млн українців: починаючи від народження та отримання імені, укладення шлюбу та оформлення нерухомості, і закінчуючи смертю. Всі ці речі стосуються кожного простого українця: він стикається з ними щодня. І відношення до держави у простого українця формується через призму манери спілкування з ним відповідального чиновника.

Відтак, у нас було 2 варіанти: або прийняти стару модель і піти за течією, якою рухалось багато поколінь чиновників, міністрів та їхніх заступників, або ламати її. Ми обрали другий шлях: більш важкий та ризикований, але, я впевнений, єдино правильний. І коли в Україні з’явився перший електронний сервіс, який запровадило міністерство юстиції, – прототип «ebay», де торгують великою кількістю товарів, – ми отримали шалену критику.

Але пережили це. Йдеться про те, що ми перевели одну з найбільш корумпованих схем, яка існувала в міністерстві – продаж арештованого і конфіскованого майна – в режим он-лайн. Адже одного дня ми сказали: стоп. Більше реалізації майна через приватну компанію не буде.

Зрештою, ми спромоглися отримати довіру від людей. Вони почали розуміти, що правила – одні для всіх. І ця довіра конвертувалась в ті перспективи, які ми маємо зараз: продажі на цьому майданчику збільшились у 12 разів».

У прес-службі міської ради повідомили також сьогодні, 18 вересня, «Щоденному Львову»:

«Лише максимальна відкритість та прозорість у всьому здатні врятувати нашу державу, – переконаний міський голова Львова Андрій Садовий. «ІТ – це той удар, який може добити корупцію. Максимальна прозорість – це те, чого бояться люди, які нищать нашу державу», – підкреслив він.

Так, скажімо, сьогодні у львівському пологовому будинку міський голова, спільно з міністром юстиції, дали старт видачі свідоцтв про народження прямо в пологовому будинку. Андрій Садовий зазначив:

«Народилась дитина – зразу отримує свідоцтво. Загалом, сьогодні кожен 20-й львів’янин звертається до міста через е-сервіси. Ми запровадили в місті Особистий кабінет мешканця: там вже є кілька сервісів, але ця кількість буде збільшуватись.

У жовтні ми стартуємо з карткою львів’янина, і перші, хто її отримає, – це наші хлопці, які повернулися з війни на Сході. Я думаю, що з Міністерством оборони, з Ощадбанком, ми цей проект продовжуватимемо.

Насправді, те, що ми хочемо зробити, у нас вже є, але, можливо, не до кінця укомплектоване. У нас є бюджет міста на сайті міськради, але я хотів би, щоб кожен п’ятикласник міг розібратися в ньому. Наша ціль – це гідність людини: щоб вона не стояла в чергах і не відчувала приниження».

І тут, за його словами, важливо адекватно оцінювати можливості міста. Міський голова додав: «Ми можемо на 3 місяці закрити будь-яку обласну адміністрацію чи деякі міністерства, і ніхто навіть не зверне на це уваги. Якщо ж місто не буде працювати хоча б півдня, буде катастрофа: маючи 500 міст в нашій державі – 500 турбореактивних двигунів, які можуть вивести Україну на зовсім нову орбіту розвитку – має бути повага до місцевого самоврядування».

А міністр юстиції України Павло Петренко зазначив також:

«Для простої людини, для простого українця є дуже важливим те, що він може відчути про покращення свого життя у спілкуванні з державою кожен день. Це дуже прості життєві речі: реєстрація свого маленького бізнесу, отримання дозволу, реєстрація народження дитини, коли це стає або святом, або проблемою, коли він бігає по бюрократичним кабінетам, реєстрація шлюбу.

Саме з таких маленьких вражень, або позитивних, або негативних, складається загальне враження у людини про державу та її ефективність.Ми прийняли рішення почати зміни саме з тих побутових речей, до яких має відношення Міністерство юстиції. Але без союзників, таких, як місцева влада і місцева громада, ми не будемо успішними.

Наша філософія і наша концепція, полягає в тому, що сервіс має бути демонополізований, децентралізований. Міністерство юстиції першим з органів державної влади передає ці повноваження органам місцевої влади, громадам і нотаріусам, щоб не було монополії.

Сервіс має бути максимально простим і комфортним для людини. В цьому полягає філософія електронного врядування і будь-якого органу державної влади.

Пан міський голова правий – історія успіху починається з малих речей. Якщо ми покажемо у Львові успіх як державна влада і органи юстиції стануть союзниками і тими, хто послуговує простим українцям, львів’янам, то це буде поштовхом для іншої країни, інших регіонів, інших органів державної влади. Я переконаний, те, що ми розпочали сьогодні, буде успішним, тому що цього потребує держава, цього потребує народ».

Натомість президент компанії «Київстар» Петро Чернишов зазначив: «Я дуже радий, що це все відбувається у Львові. Прекрасно, що зі Львова починаються такі речі, які допомагають боротися з корупцією».

Раніше в прес-службі міськради повідомили «Щоденному Львову»:

«18 та 19 вересня у приміщення Українського католицького університету на вулиці Козельницькій, 2а відбудеться Форум електронного урядування. Ідея його – показати конкретні рішення та напрацювання, розповісти, де на це можна знайти гроші та як вирішити різноманітні законодавчі проблеми.

Як повідомили організатори, на Форумі буде багато високопосадовців: зокрема, міністр юстиції, заступник міністра оборони, через «Skype» долучиться заступник голови Адміністрації Президента, народні депутати, які відповідають за законодавчу складову. Також буде голова Агенції електронного врядування України Олександр Риженко. 

Запрошено спікерів з Польщі, Естонії, яка є лідером у впровадженні електронного урядування в світі, представників Ізраїлю, які розповідатимуть про різні інноваційні сервіси в електронній освіті. Буде також експерт з Німеччини, який розповість про стан відкритих даних у світі. Одна з організаторів, працівник управління міжвідомчої координації ЛМР Тетяна Кожокарь, розповіла:

«Буде дуже насичена програма. У перший день говоритимуть глобально про світовий досвід, про приклади, речі, рішення. Другий день – більш прикладний: показуватимуть, як це працює, де, на якій платформі, як живе і дихає. На Форумі будуть представлені напрацювання щодо впровадження ID-картки і, можливо, буде показано макет: на жаль, за місяць неможливо встигнути зробити її повністю.

Форуми, пов’язані з електронним врядуванням, як на мене, проводяться майже щотижня: якісь лекції, круглі столи, семінари. У Львові вже відбувався Форум електронного врядування у 2012. Щоправда, він був у значно менших масштабах. Ми вирішили його відновити. Форуму подібних масштабів в Україні ще не було». 

Відвідати Форум можна, зареєструвавшись на сайті: itcity.lviv.ua. Участь – безкоштовна».

dailylviv.com

До теми

10:49 24 жовтня 2021 р.

Здорове старіння: вчені розробили метод видалення пошкоджених клітин

Вчені розробили антитіла, які знищують старі, нефункціональні клітини, які залишилися в організмі. Це спосіб вилікувати хвороби, пов’язані зі старінням, і навіть уповільнити старіння, кажуть дослідники.

Рубрика: Наука і техніка

18:24 23 жовтня 2021 р.

Львівщина замовила найбільше фахівців з професійно-технічною освітою

За інформацією Міністерства освіти і науки України, найбільша кількість вступників за регіональним замовленням у Львівській області. До закладів професійно-технічної освіти Львівщини вступили 8255 учнів.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу