У Львові обговорюють програму підтримки приватних навчальних закладів

18:00 8 травня 2018 р.

  • 0
  • 762


Фото: lvivrada.gov.ua

Консультації з громадськістю щодо проекту ухвали «Про затвердження Програми надання фінансової підтримки закладам дошкільної та загальної середньої освіти Львова приватної форми власності на 2018 рік» триватимуть до 9 травня.

Про це повідомили сьогодні, 8 травня, на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради, де також розповіли: «Із 25 квітня до 9 травня тривають консультації з громадськістю щодо проекту ухвали «Про затвердження Програми надання фінансової підтримки закладам дошкільної та загальної середньої освіти Львова приватної форми власності на 2018 рік». Консультації відбуваються з ініціативи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. 7 травня відбулось представлення проекту рішення.

Начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила: «На цей час приватні школи не отримують жодної підтримки держави і міста. Можливо, виникає запитання, чому місто або держава повинні фінансувати приватні навчальні заклади?  Я хочу сказати, що приватних дітей не буває. Батьки сплачують податки до бюджету, з яких  в тому числі фінансується і освіта. Отже вони платять двічі: платять податки і сплачують за освіту своїх дітей».

Натомість депутат Львівської міської ради Оксана Рубай зауважила: «Незважаючи на те, чи це приватний чи комунальний навчальний заклад, вони мають мати однакову підтримку від міста. Саме тому я ініціювала колись таку програму. Минулого року я не підтримала цю програму в такому вигляді, в якому вона була. Але нам пообіцяли, що це тестовий варіант, який буде удосконалений.  Загалом, ми маємо ширше дивитись на цю проблему і ухвалу зокрема. Як сприяти створенню приватних навчальних закладів? Як комунікувати з ними? Це завдання цієї програми. Тоді би батьки чули, що є базовий компонент, який забезпечує держава, місто і вони доплачують додатковий компонент. Якщо це виключно юридична особа, яка створила себе і в статуті є навчальні послуги, яка розробляє авторські програми, забезпечує інклюзію набагато ефективніше, ніж комунальні заклади, надає додаткові навички, звісно, це потрібно плекати і таких закладів має ставати більше в офіційний спосіб. Місія управління освіти – пояснювати людям, скільки місту коштує навчання однієї дитини і скільки коштує навчання дитини батькам, якщо це приватний навчальний заклад. Я за те, щоб розширити штат управління освіти сектором, який би займався розвитком приватних навчальних закладів».

Більше подробиць – на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:45 17 липня 2018 р.

На Львівщині відкрили три навчально-практичні центри

В облдержадміністрації запевнили: «Впродовж 2017-2018 навчального року на Львівщині відкрили три навчально-практичні центри професійно-технічної освіти – навчально-практичний центр інноваційного кравецтва, центр з підготовки робітників за професією «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» та центр ІТ-технологій».

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 405

12:10 16 липня 2018 р.

На Львівщині створять 26 інклюзивно-ресурсних центрів

В облдержадміністрації запевнили: «Станом на сьогодні в області створили 23 інклюзивно-ресурсні центри, на черзі – ще три, зокрема – у Львові, Трускавці й Мостиському районі».

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 465