У Львові обговорюють програму підтримки приватних навчальних закладів

18:00 8 травня 2018 р.

  • 0
  • 1023


Фото: lvivrada.gov.ua

Консультації з громадськістю щодо проекту ухвали «Про затвердження Програми надання фінансової підтримки закладам дошкільної та загальної середньої освіти Львова приватної форми власності на 2018 рік» триватимуть до 9 травня.

Про це повідомили сьогодні, 8 травня, на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради, де також розповіли: «Із 25 квітня до 9 травня тривають консультації з громадськістю щодо проекту ухвали «Про затвердження Програми надання фінансової підтримки закладам дошкільної та загальної середньої освіти Львова приватної форми власності на 2018 рік». Консультації відбуваються з ініціативи управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. 7 травня відбулось представлення проекту рішення.

Начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила: «На цей час приватні школи не отримують жодної підтримки держави і міста. Можливо, виникає запитання, чому місто або держава повинні фінансувати приватні навчальні заклади?  Я хочу сказати, що приватних дітей не буває. Батьки сплачують податки до бюджету, з яких  в тому числі фінансується і освіта. Отже вони платять двічі: платять податки і сплачують за освіту своїх дітей».

Натомість депутат Львівської міської ради Оксана Рубай зауважила: «Незважаючи на те, чи це приватний чи комунальний навчальний заклад, вони мають мати однакову підтримку від міста. Саме тому я ініціювала колись таку програму. Минулого року я не підтримала цю програму в такому вигляді, в якому вона була. Але нам пообіцяли, що це тестовий варіант, який буде удосконалений.  Загалом, ми маємо ширше дивитись на цю проблему і ухвалу зокрема. Як сприяти створенню приватних навчальних закладів? Як комунікувати з ними? Це завдання цієї програми. Тоді би батьки чули, що є базовий компонент, який забезпечує держава, місто і вони доплачують додатковий компонент. Якщо це виключно юридична особа, яка створила себе і в статуті є навчальні послуги, яка розробляє авторські програми, забезпечує інклюзію набагато ефективніше, ніж комунальні заклади, надає додаткові навички, звісно, це потрібно плекати і таких закладів має ставати більше в офіційний спосіб. Місія управління освіти – пояснювати людям, скільки місту коштує навчання однієї дитини і скільки коштує навчання дитини батькам, якщо це приватний навчальний заклад. Я за те, щоб розширити штат управління освіти сектором, який би займався розвитком приватних навчальних закладів».

Більше подробиць – на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

12:00 10 грудня 2018 р.

Міністр освіти проінспектувала навчально-практичний центр у Львові

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич ознайомилася в понеділок, 10 грудня, з роботою нового навчально-практичного центру, відкритого в листопаді на базі Львівського міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 384

14:15 7 грудня 2018 р.

Львівська міськрада дофінансує 11 приватних навчальних закладів

У п’ятницю, 7 грудня, на засіданні виконавчого комітету міськради ухвалили рішення «Про затвердження переліку закладів освіти Львова приватної форми власності, яким надається фінансова підтримка за рахунок коштів міського бюджету Львова, та суми фінансової підтримки за вересень-грудень 2018 року».

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 432