У Львові готують військових водолазів

10:05 2 квітня 2018 р.


Фото: asv.gov.ua

У 184-му навчальному центрі львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного триває підготовка військових фахівців водолазної справи.

Про це повідомили у львівському вищому військовому навчальному закладі, де також розповіли: «З метою підвищення ефективності їхнього вишколу у навчальному центрі нещодавно було придбано найсучасніше водолазне спорядження та обладнання для його обслуговування. Курсанти приступили до практичних занурень під воду, які відбуваються у комплексі водолазної підготовки вишу. За словами начальника циклової комісії загальновійськових дисциплін майора Анатолія Кухаря, котрий опікується водолазною підготовкою в одному з навчальних батальйонів центру, за останній час було придбано три комплекти спорядження для виконання спеціальних завдань під водою».

Анатолій Кухар розповів: «Це нам дає можливість організувати одночасну підготовку щонайменше п’ятьох-шістьох фахівців-водолазів. А за півроку ми тепер можемо підготувати до чотирьох десятків таких спеціалістів. Окрім того, ми маємо змогу розгорнути евакуаційно-рятувальний пост для забезпечення переправи через водну перешкоду, що також надзвичайно часто відбувається у нашому навчальному центрі».

«Серед новинок, що тепер є у розпорядженні інструкторів 184-го навчального центру, окрім сучасних водолазних костюмів та високотехнологічних дихальних систем, також є низка й спеціального обладнання. До прикладу, ножі аквалангіста, підводні ліхтарі, годинники, компаси й, навіть, наручні комп’ютери пірнальників, котрі дозволяють контролювати життєво важливі показники та стан обладнання під час занурення», – поінформували також в академії.

«На окрему увагу заслуговує система зв’язку, яка спеціально розроблена для використання у підводному середовищі. Та, яка відтепер служитиме в інтересах підготовки військових водолазів, є бездротовою і дозволяє підтримувати зв’язок як між групою водолазів, так і з тими, хто залишається на поверхні. До слова, за своїми тактико-технічними характеристиками ці засоби зв’язку здатні працювати на глибині до 20 та на відстані до 1500 метрів», – розповіли також в академії.

«Одним з перших можливості нового водолазного спорядження випробував на собі інструктор з водолазної підготовки сержант Олександр Любенко. Військовослужбовець не приховує свого задоволення від використання нового костюму та дихальної системи», – повідомили також в академії.
Олександр Любенко зауважив: «Мені, до прикладу, дуже подобається, що в кожній дихальній системі є додатковий дихальний апарат – так званий актопус. У разі виходу з ладу основного актопусу, можна використати його. Також він може стати у нагоді, якщо щось трапиться із дихальною системою другого водолаза. І це врятує йому життя».

Сержант запевнив: «Навички з водолазної підготовки є надзвичайно потрібними для цілої низки військових спеціалістів, зокрема, для військових інженерів, розвідників, військовослужбовців Сил спеціальних операцій, морських піхотинців тощо. Не може не тішити і той факт, що тепер питання забезпечення таким сучасним й, водночас, дорого вартісним спорядженням, тепер на себе взяла держава».

Олександр Любенко доповнив: Зовсім нещодавно, щоб отримати такі недешеві, втім надзвичайно необхідні для війська речі, ми були змушені звертатись до волонтерських організацій чи знайомих. Тепер ситуація докорінно змінилась. І я вважаю, що вкладення грошей у розвиток свого війська – це правильна річ. Викладач чи інструктор не повинен шукати можливості на стороні. Він повинен лише піти на склад та отримати те обладнання, яке йому необхідне для якісної підготовки курсантів чи підлеглих. Саме така система вибудовується у нашому навчальному підрозділі».

dailylviv.com

До теми

19:26 13 жовтня 2021 р.

З 18 жовтня у школах Львова запроваджують канікули

З 18 жовтня учні всіх класів шкіл Львова йдуть на двотижневі канікули. Також не працюватимуть заклади позашкільної освіти. Відповідне рішення прийняли сьогодні на міській комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Наука і техніка

20:49 12 жовтня 2021 р.

Найчастіші поломки машин Фольксваген та рекомендації щодо вибору запчастини для заміни

Фольксваген є відомим німецьким автобрендом. Транспортні засоби такого концерну вирізняються високою якістю, керованістю, комфортністю, безпечністю та гарним екстер'єром.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу