У Львові готові розпочати революцію в шкільній освіті

17:46 19 вересня 2020 р.

Карантин та дистанційне навчання загострили проблеми української школи та показали, що освітня сфера не готова до нових умов.

За інформацією Державної служби якості освіти, 57% директорів шкіл зазначили, що вперше зіткнулися з використанням технологій дистанційного навчання. А 41% українських вчителів сприйняли ідею дистанційного навчання доволі своєрідно: педагоги просто надсилали перелік параграфів підручника та вправи на самостійне опрацювання. І лише 18% викладачів проводили повноцінні уроки онлайн.

Про це говорили 19 вересня в ході дискусії  "Революція в освіті: чи готовий Львів?", повідомляє DailyLviv.

Чи спроможний Львів запропонувати нову, сучасну освітню модель, яка б повністю відійшла від пострадянських методів? Що можна запровадити вже зараз, не витрачаючи космічних сум із бюджетів? 

- Освіта школярів потребує негайних рішень не менше, ніж економіка, – заявила претендентка на голову громади Львівської ОТГ від Української Галицької партії на виборах 25 жовтня 2020 року Юлія Гвоздович. – Ми готові прийняти дуже сміливі рішення для зміни організації освіти у Львові. Ми готові до революції, яка передбачає новий підхід та новий формат школи, дошкілля і позашкілля. 

На експертному засіданні, яке Українська Галицька партія організувала у Львівському пресклубі, Юлія Гвоздович розповіла, які проблеми найчастіше хвилюють батьків львівських школярів, і вислухала думки експертів-педагогів. 

- У мене двоє синів, і, обираючи школу, я насамперед думала проте, чи добре там ставитимуться до дитини, чи не потерпатиме вона від булінгу, чи не вчитиметься у переповненому класі… Яку якість знань їй дадуть: чи буде конкурентно спроможною моя дитина по закінченні школи, коли їй доведеться обирати дорогу у професію? Все це хвилює кожну маму чи батька. І, на жаль, ці проблеми стоять дуже гостро –особливо у малих містечках і селах. 

На думку Юлії Гвоздович, потрібно ламати стару пострадянську систему освіти, дати навчальним закладам більше автономії, скоротити апарат управлінців, залишивши на посадах корисних менеджерів, а не контролерів. До цих та інших кроків, каже Юлія Гвоздович, її команда готова. Їй хотілося би, щоб Львів став прикладом якісної і сучасної шкільної освіти для інших міст і сіл України. 

Нагадаємо, що Українська Галицька партія проводить серію експертних обговорень за участі кандидатки на посаду мера Львова Юлії Гвоздович. 5 вересня обговорювали шляхи економічного розвитку Львова в умовах пандемії.

Кому потрібні у львівській мерії 1800 працівників, які з'їдають пів мільярда грн? – докторка економічних наук.

DailyLviv також повідомляв, що у Львові для контролю над комунальними підприємствами хочуть створити наглядові ради (відео).

Дискусія на тему "Революція в освіті: чи готовий Львів?"
Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

10:47 30 червня 2022 р.

Львівські школярі частіше стрілятимуть на уроках

З нового навчального року управління освіти Львівської міської ради пропонує збільшити кількість та удосконалити уроки з національно-патріотичного виховання у старшокласників. За словами керівника міського департаменту гуманітарної політики Євгена Бойка, у львівських школах хочуть розширити мережу тирів та дообладнати їх відповідними засобами.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу