У 26 львівських дитсадках перепрофілюють спальні приміщення в групові

14:50 5 жовтня 2018 р.

  • 0
  • 897


Фото: city-adm.lviv.ua

У міськраді запевнили: «З метою раціонального використання приміщень закладів дошкільної освіти комунальної форми власності, та враховуючи світові інноваційні практики в дошкіллі, у Львові впроваджують проект перепрофілювання спальних приміщень в групові у садках міста».

Про це повідомили в п’ятницю, 5 жовтня, в прес-службі Львівської міськради. Начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила: «Якщо є величезне приміщення спальні, яке використовується лише дві години на день, – то це нераціональне використання як площі, так і ресурсу цього навчального закладу, зважаючи на те, що деякі діти потрапити до садочків не зможуть. Ми передбачаємо, що, скажімо, в ігровій кімнаті буде сім ліжок, і тут зможе виховуватись 21 дитина».

Зоряна Довганик додала: «Зважаючи на те, що присутність дітей у дошкільних закладах є невисокою – приблизно 65-70%, тобто в групу будуть ходити приблизно 16-17 дітей, то в таких групах з дітьми буде займатися вихователь і її помічник. Це правильно, оскільки діти зможуть отримати більше уваги від вихователя, а вихователь, натомість, зможе приділяти більше уваги кожній дитині і сприяти її розвитку».

Начальник управління освіти ЛМР повідомила також: «Сон дитини триває, як правило, дві години на день. І жодних порушень тут немає. Тому для розвитку дитини розподіл по групах – це потрібно і корисно. Звичайно, є заперечення від батьків, тому що все нове сприймається завжди не дуже добре. Від цього рішення ми не будемо відмовлятися, і для дітей будуть забезпечені належні умови перебування в садках»

«У кожному з обраних дитячих садків будуть реорганізовані одна – дві групи, де площа приміщень дозволяє перебування 30-35 дітей водночас. Перелік садків, де будуть реорганізовані групи №1, №9, №14(Л), №14 (Ш), №17, №31, №39, №51, №52, № 57, №69, №73, №106, №128, №129, №131, №134, №154, №160, №163, №165, №166, №167, №171, №180, №187, №183, «Лісова казка», НВК школа-садок №94», – поінформували також у ЛМР.

«У цих дошкільних закладах є великі приміщення спальні (50-53 квадратних етрівм), які використовуються лише півтори-дві години на день. Оскільки нераціонально використовується як площа, так і ресурс навчального закладу – то інші діти не зможуть потрапити до садочків, а батьки піти на роботу», – коментують в управлінні освіти ЛМР.

«Відповідно до державних будівельних норм, у групових осередках для дітей садкового віку дитячих садків і ясел допускається об’єднання ігрової та спальні в єдиний простір. Санітарний регламент для дошкільних закладів дозволяє при відсутності спальних приміщень використовувати розкладні ліжка. При розміщенні ліжок-трансформерів, які ми пропонуємо використовувати у вищезазначених групах, не буде порушено жодних норм. Відстань від опалювальних приладів – 20 см, оптимальна відстань між узголів’ям двох ліжок – 30 см, а між боковими сторонами – від 65 см – буде дотримана», – поінформували також у ЛМР.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

18:00 14 лютого 2019 р.

У Львівському університеті відкриють ІТ-лабораторію

У п’ятницю, 15 лютого, о 12:00 у навчальному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка на вулиці Драгоманова розпочнеться відкриття ІТ-лабораторії «Infopulse Data Science & Machine Learning Lab» за сприяння компанії «Infopulse» і «Львівського «ІТ Кластеру».

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 582

16:48 14 лютого 2019 р.

У Львові розпочали відбір на навчання у ВНЗ ДСНС

Психологи Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області проводять психологічний відбір кандидатів на навчання у ВНЗ ДСНС.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 513