Студенти «Львівської політехніки» здобули «бронзу» на міжнародних змаганнях із робототехніки

11:04 9 грудня 2015 р.


Фото: lp.edu.ua

Наші земляки були представлені на змаганнях у Лодзі 21 листопада чотирма командами.

«На засіданні Вченої ради вітали політехніків, які привезли «бронзу» з міжнародних змагань із робототехніки у Польщі», – повідомили сьогодні, 9 грудня, в Національному університеті «Львівська політехніка», де також розповіли подробиці:

«Університет на змаганнях у Лодзі 21 листопада представляли чотири команди. Поїздку політехнікам проспонсорувала ІТ-компанія «Ерікполь», яка з початку сезону підтримує наших робототехніків і, до речі, планує презентацію у «Львівській політехніці» 15 грудня о 14.15 в 218 аудиторії ХІ навчального корпусу.

Це були вже 15-ті змагання роботів у Лодзі, їх організовує тамтешня політехніка. У програмі – аж вісім видів змагань: роботи бігають, борються (наприклад, у сумо), шукають вихід із лабіринту і дивують ще багато чим, розповів доцент кафедри фотоніки «Львівської політехніки» Василь Татарин, керівник гуртка робототехніки при кафедрі ФОТ.

Львівські політехніки взяли участь у знайомому для них виді змагань – перегонах роботів. Команда «Фотоніка-1», у складі якої студенти «ІТРЕ» Андрій Назар, Іван Дністрян, Максим Грицишин, вийшла у фінал, де їхня машинка «Т-31» дісталася фінішу третьою.

За словами Андрія і Максима, вона, може, й поступалася лідерам із точки зору механіки, а от програмна складова – на доброму рівні. Це при тому, що, зауважують політехніки, у польських колег – більше можливостей, грошей на укомплектування роботів, а в складі команд-переможців – «SRS» і «HODOR» (обидві з Білорусії) – досвідчені інженери.

Наші хлопці отримали кубок, мікропроцесор і невелику грошову нагороду. Вже думають про чергові змагання наступного року в Мінську.

Активність і добрі результати студентів-робототехніків для завідувача кафедри фотоніки професора Ярослава Бобицького є свідченням значного рівня інженерної думки студентів, а самі змагання з роборейсу, на його думку, допомагають спудеям вдосконалювати професійні знання і навички, адже «спонукають, заохочують, викривають помилки і показують тенденції», як-от до «мініатюризації пристроїв, які щораз ширше будуть застосовуватися в науці і техніці». Ярослав Васильович повідомив:

– Сучасний мобільний робот, який глядач сприймає як звичайну машинку, є інтелектуальною системою, котра має надзвичайно складну сенсорну підсистему, підсистему актуаторів (тобто виконавчих механізмів), «мозок» – процесор, який управляє цими підсистемами і має «розум», тобто фахово запрограмований. Все це означає, що студенти, які займаються робототехнікою, мають бути достатньо широко обізнані.

Як ми й передбачали раніше, наша спеціальність «Лазерна та оптоелектронна техніка» є інтердисциплінарною, адже фахівець у цій сфері повинен мати не тільки фундаментальну освіту, а й освоїти багато спеціальних дисциплін. Нині, з реформуванням галузі вищої освіти, зокрема зміною переліку галузей знань і спеціальностей, напрям підготовки «Оптотехніка» трансформується у спеціальність «Мікро- та наносистемна техніка».

Це дає ключ до розв’язку актуальних задач сучасного світу. Цей інструмент, за допомогою якого дослідник або інженер може виконувати різні технологічні операції (у виробничих процесах, у самих ІТ), – дуже потужний, бо може бути неруйнівним, безконтактним і дозволяє отримати абсолютно неочікувані результати. Насамперед маю на увазі лазерний промінь як знаряддя для продукування, синтезу, передачі інформації тощо».

Про це повідомили сьогодні, 9 грудня, на сайті «Львівської політехніки», де також опублікували світлини зі змагань.

dailylviv.com

До теми

13:20 26 жовтня 2020 р.

Для чого людство використовує смартфони

Забронювати готель, провести перемовини з партнером, швидко отримати листа – чи могли ми уявити колись, що це стане можливим завдяки смартфону? У цьому маленькому девайсі виробники вмістили все й навіть більше.

Рубрика: Наука і техніка

12:56 26 жовтня 2020 р.

Чи варто купувати Xiaomi Mi Band 5?

У червні 2020 року компанія Xiaomi представила новий фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 5 із збільшеним на 20% екраном, 11 режимами тренувань і поліпшеним моніторингом сну.

Рубрика: Наука і техніка

10:35 21 жовтня 2020 р.

Принцип роботи ВСІХ типів шліфувальних верстатів

Розібравши всі типи шліфувальних верстатів і зрозумівши, які задачі закриває той чи інший тип, ростеш, як профі! Ставай профі з нами! Читай статтю та мотай на вус ;)

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу