Сьогодні пройде перша відкрита дискусія щодо Львова як розумного міста

11:44 26 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У четвер у бізнес-школі УКУ відбудеться «Lviv Smart City Day».

«26 листопада у Львівській бізнес-школі УКУ на вулиці Хуторівка (№35а) відбудеться перша відкрита дискусія щодо Львова як розумного міста – стратегічна сесія «Smart City Day». Вона збере активних містян, представників влади, освіти і технологічних компаній в одному місці, аби обговорити шляхи досягнення більшої ефективності в управлінні містом», – повідомили сьогодні, 26 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

Координатор «Lviv Smart City» Day Михайло Думанський підкреслює: «Ми вибрали формат відкритої стратегічної сесії, щоб не було так, що одна люди прийшли поговорити, а інші – послухати. Тут кожен зможе висловити свою думку, своє бачення того, як ці послуги повинні обслуговувати його як мешканця міста, як користувача». 

Коли у Львові запровадять систему комфортного міського транспорту та розумного паркування? Як зменшити свій величезний чек за електроенергію вдвічі вже цієї осені? Що таке безпека даних? Якою може бути інноваційна освіта для дітей і дорослих? Яким чином впроваджуватиметься міське електронне урядування? Відповіді на ці та інші актуальні питання охочі зможуть почути на панельних дискусіях Форуму, учасниками яких стануть громадські активісти, працівники міської ради, представники бізнесу і ті, чия діяльність впливає на впровадження «Smart City» у Львові.

Один з ініціаторів «Lviv Smart City Day», засновник «Креативного квартару» Ілля Кенігштейн, розповів:

«Насамперед нам цікаві прості і фундаментальні рішення: як зробити життя мешканців міста кращим, об’єднавши традиційні методи міського управління з інноваціями, і не лише у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. У нашому розуміння Smart City – це не «цифровий цвинтар», а місто, в якому інвестиції скеровують перш за все у людський і соціальний капітал, а потім вже в ЖКГ, транспорт та інформаційно-комунікаційні технології».

На заході працюватимуть шість панелей:

1. «Safe City». Метою панелі є обговорення актуальних питань безпеки міста, зокрема безпеки даних, зменшення рівня злочинності та попередження правопорушень, впровадження інновацій у роботі правоохоронних органів, створення ситуаційного центру (emergency center) тощо.

2. «Smart Mobility». На панелі обговорять питання мобільності у місті: розумної системи розкладів руху міського транспорту, запровадження електронного квитка, комфортного транспорту, розвиток «веломіста», вирішення проблеми з паркуванням тощо. 

3. «Smart Education» – це інноваційні підходи до освіти, впровадження нових методологічних і технологічних рішень у школах Львова, концепції lifelonglearning та інклюзивної освіти.

4. «Smart Energy». Енергоефективність – один з ключових напрямків SmartCity. Панель включатиме питання ефективного використання електроенергії містом, застосування альтернативних джерел відновлюваної енергії, обговорення державної програми з енергоефективності тощо. 

5. «E-Health». На панелі «E-Health» розглянуть питання новітніх досягнень на перетині медицини/охорони здоров’я та інформаційних технологій, зокрема електронні медичні картки, медичні інформаційні системи, мобільна медицина, телемедицина, електронні лікарські рецепти та інше.

6. «Creative Hubs». На цій панелі ми розглянемо питання формування креативного класу у місті, створення креативних просторів та інклюзивної екосистеми, яка сприяє розвитку творчого потенціалу мешканців.

Серед доповідачів «Lviv Smart City Day» – директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза, директор зі стратегічного розвитку компанії «ELEKS» Андрій Ганкевич, начальник штабу ГУ МВС України у Львівській області Юрій Гладун, виконавчий віце-президент компанії «SoftServe» Олег Денис, співкоординатор Центру безпеки міста Юрій Діль, директор «Harald Binder Cultural Enterprises» Божена Закалюжна, співвласник «Kumpel Group» Марк Зархін, координатор «Greencubator» Роман Зінченко, начальник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб, співзасновник «OkFactory» Маркіян Юринець, директор Інституту міста Олександр Кобзарев, засновник стартапу «uMuni» (хмарної системи витрат енергоресурсів (Зеновій Матчишин), засновник «!FestRepublic» Андрій Худо, керівник Програми комп’ютерних наук УКУ Ярослав Притула.

Засновник «Креативного квартару» Ілля Кенігштейн розповів також: «Розумне місто – це система, яка інтегрує розумну економіку, розумне управління, розумну мобільність, розумне середовище і розумних людей в рамки єдиного міського простору. Якщо оцінювати Львів за рівнем активної участі громадян у розвитку власного міста, то його вже можна назвати smart. Тут живе багато активних і небайдужих людей. Залишається додати до цього лише трохи технологій, про що ми і поговоримо на відкритій стратегічній сесії».

Своєю чергою, радник міського голови з питань впровадження інформаційних технологій Андрій Вишневський зазначив: «Львів уже певною мірою smart. Скажімо, на сайті міськради ми вже можемо відслідковувати в режимі он-лайн, як рухається громадський транспорт, зокрема – електротранспорт. Окрім того, зараз у відкритий доступ вводиться бухгалтерський облік діяльності всіх ЛКП. Першочерговими кроками, які будемо робити у Львові, є також електронний квиток та електронна медицина».

А декан Львівської бізнес-школи УКУ й співорганізатор заходу Софія Опацька наголошує: «Новий підхід до управління містом та вирішення проблем має меті спростити життя мешканців і заощадити місту чимало коштів».

Система «SmartCity» функціонує у багатьох містах світу – Дубліні, Нью-Йорку, Барселоні, Пекіні, і кожне має власну модель того, як ця система працює. Львів також має усі шанси прогресувати у напрямку розумного міста. І ще одним кроком у цьому русі стане Всеукраїнський форум «Lviv Smart City Day».

За результатами стратегічної сесії, організатори підготують «action-list» для Львівської міської ради з усіма рекомендаціями та напрацюваннями щодо покращення системи «Smart City» у місті.  Вхід – вільний за умови попередньої реєстрації та підтвердження участі з боку організаторів.

Захід організовує Львівська бізнес-школа УКУ («LvBS») спільно з «Креативним кварталом» та Львівською міською радою. Програма заходу та спікери – на сайті: http://smartcity.lviv.ua/».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу